PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Galeria Amber już działa

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 mar 2014 12:02

Galeria Amber już działa

20 marca nastąpiło uroczyste otwarcie Galerii Amber w Kaliszu, zrealizowanej przez spółkę Echo Investment. Projekt koncepcji architektonicznej obiektu powstał w pracowni Bose International Planning and Architecture. Autorem projektu koncepcji jest Marek Tryzybowicz wraz z zespołem Damianem Wołkiewiczem i Martą Keller. Zakres prac wykonanych przez biuro to projekt koncepcyjny galerii handlowej oraz zagospodarowanie terenu wokół projektowanego budynku.

REKLAMA

Galeria Amber jest obiektem zlokalizowanym w centrum Kalisza, w bezpośrednim sąsiedztwie Dworca PKP i PKS oraz przystanków komunikacji publicznej. Lokalizacja ta stanowi istotny punkt w mieście, dlatego celem pracowni było stworzenie projektu o jak najwyższej jakości, który wpisuje się w charakter otoczenia, a jednocześnie wyróżnia się nowoczesną architekturą. Istotne również było stworzenie nowej przestrzeni miejskiej łączącej obszar ulicy Górnośląskiej z dworcami PKS i PKP.

Galeria Amber została zaprojektowana jako obiekt wielofunkcyjny, będący ośrodkiem handlu, usług, rozrywki oraz miejscem spędzania wolnego czasu przez mieszkańców Kalisza i okolic. Inwestor przedstawił podstawowy program inwestycji, który w trakcie prac projektowych został przekształcony w optymalny schemat funkcjonalno-przestrzenny, tworzący nową, interesującą przestrzeń publiczną. Galeria została zaprojektowana jako wielopoziomowy obiekt handlowo-usługowo-rozrywkowy z jedną kondygnacją parkingu podziemnego i dwiema kondygnacjami parkingu naziemnego. Część naziemna obiektu składa się z dwóch pełnych kondygnacji handlowych i częściowej kondygnacji drugiego piętra zawierającego kino oraz część rekreacyjną.

Bryła obiektu została skomponowana z dwóch części, z których każda ma odmienny charakter przestrzenny i materiałowy. Bryła dominanty kompozycyjno-przestrzennej została uformowana jako rodzaj współczesnego architektonicznego klejnotu, wkomponowanego w najbardziej wyeksponowany narożnik obiektu. Jest to element zamykający perspektywę ulicy Górnośląskiej, wydzielony wizualnie od głównej bryły obiektu. Przyziemie budynku zostało zaprojektowane jako całkowicie przeszklone, wypełnione witrynami sklepów, kawiarni i restauracji. Druga bryła budynku to forma wieloelementowa, składająca się z rozczłonkowanej tektonicznie fasady oraz dodatkowych brył na dachu obiektu: kin, parking wielopoziomowy i świetliki. Uzupełnieniem kompozycji elewacji są witryny, okna oraz elementy graficzne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA