PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Galeria Askana może zmienić właściciela. Caelum rozmawia o jej sprzedaży

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 lip 2011 09:10

Galeria Askana może zmienić właściciela. Caelum rozmawia o jej sprzedaży

Caelum Development chce sprzedać Galerię Askana w Gorzowie Wielkopolskim. - W niedługim czasie będziemy mieli dwa obiekty handlowe w jednym mieście - istniejącą Askanę i budowaną galerię NovaPark. Sprzedaż jednego z nich rzeczywiście wydaje się uzasadniona. (...) Wszystko zdeterminuje konkretna oferta - mówi portalowi Propertynews.pl Niall O'Higgins, dyrektor zarządzający firmą w Polsce.

REKLAMA

Na pytanie, czy są już chętni do kupna tej galerii, Niall O'Higgins odpowiada: Tak. Rozmawiamy na ten temat. Zapoznajemy się z ofertami funduszy, ale nasze oczekiwania cenowe są bardzo rozbieżne.

Podkreśla, że fundusze inwestycyjne pukają do drzwi Caelum Development już od 2007 roku, ale deweloper myśli o sprzedaży tylko tej jednej galerii z portfolio, choć oczywiście wiele zależy od ceny.

- Przedstawiciele funduszy byli przekonani, że w trakcie kryzysu uda się im kupić nieruchomości przy yieldzie na poziomie 11-12 proc. Na szczęście polski rynek okazał się mocny i taka sytuacja nie miała miejsca. (...) Do tej pory nie otrzymaliśmy oferty nie do odrzucenia. Nasze projekty są rentowne i przynoszą stabilne zyski. Nie mamy zatem noża na gardle. W przeciwieństwie do innych deweloperów utrzymujemy nasze portfolio i skupiamy się na zarządzaniu - podsumowuje Niall O'Higgins.

Galeria Askana działa od października 2007 roku. Na powierzchni najmu 18 tys. mkw. oferuje 100 punktów handlowo-usługowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA