PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Galeria Carcassonne - nowy projekt w Opolskiem

  • Autor: propertynews.pl
  • 07 lut 2014 09:56

Galeria Carcassonne - nowy projekt w Opolskiem

W samym centrum Paczkowa, u zbiegu ulic Daszyńskiego i Sienkiewicza, powstanie nowa galeria handlowa. Projekt pod nazwą Galeria Carcassone zaplanowano na terenie o powierzchni 15 tys. mkw.

REKLAMA

Galeria Carcassonne jest pierwszym projektem obiektu komercyjnego o tak dużej powierzchni w tym rejonie i jest w całości wznoszona przez prywatnego inwestora.

Budowa Galerii będzie etapowana. Najpierw powstanie jeden budynek, o powierzchni ok. 2500 mkw., w którym zaplanowano market spożywczy, samoobsługową drogerię, wielkopowierzchniowy sklep branży AGD RTV, sferę restauracyjną oraz wiele punktów handlowo-usługowych. Do obiektu będzie przylegał parking.

W kolejnych etapach powstanie strefa usługowa z częścią fitness oraz hotel z usługami SPA i centrum konferencyjno-biznesowym.

Jak informuje inwestor, planowany czas oddania pierwszego etapu do eksploatacji to przełom trzeciego i czwartego kwartału 2015 roku, zaś zakończenie całości prac to końcówka 2018 roku.

- Paczków to ważne miejsce w regionie i zdecydowanie dobre miejsce do inwestowania. Miasto rozwija się i potrzebuje nowoczesnego centrum skupiającego lokalny handel detaliczny. Wierzymy, że dzięki tej inicjatywie powstanie wiele nowych form przedsiębiorczości oraz że stworzymy nowej miejsca pracy dla lokalnej ludności - wyjaśnia Wiesław Wójcik, prezes spółki Corpo.

- W naszych planach zakładamy, że będzie to bardzo charakterystyczny obiekt, który szybko stanie się wyróżnikiem Paczkowa i jednocześnie centrum życia komercyjnego. Pamiętajmy też, że pasaż handlowy jest często miejscem spotkań towarzyskich dla okolicznych klientów, których liczbę oceniamy na ok. 150 tys. osób - dodaje. 

Projekt Galerii nawiązuje do historii i tradycji rejonu i wkomponowuje się w zabytkowy charakter okolicy. Elewacja centrum została zaprojektowana, tak aby korespondować z historycznymi zabudowaniami - murami obronnymi. Również od strony wizualnej, w zakresie logo, wystroju wnętrza i elementów komunikacji projekt został stworzony z myślą o średniowiecznych korzeniach miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Wojtek 2014-09-11 13:47:54
    Pan inwestor Wójcik zna sie na dobrej architekturze.
  • esteta 2014-02-22 21:45:50
    Jaja sobie robicie? A ostatni akapit zamurował mnie totalnie...
    Miejmy nadzieję, że ten gniot nie tylko nie stanie się "wyróżnikiem Paczkowa" ,ale że w ogóle (w tym gargemelskim kształcle) nie powstanie!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA