PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Galeria Carcassonne - nowy projekt w Opolskiem

  • Autor: propertynews.pl
  • 07 lut 2014 09:56

Galeria Carcassonne - nowy projekt w Opolskiem

W samym centrum Paczkowa, u zbiegu ulic Daszyńskiego i Sienkiewicza, powstanie nowa galeria handlowa. Projekt pod nazwą Galeria Carcassone zaplanowano na terenie o powierzchni 15 tys. mkw.

REKLAMA

Galeria Carcassonne jest pierwszym projektem obiektu komercyjnego o tak dużej powierzchni w tym rejonie i jest w całości wznoszona przez prywatnego inwestora.

Budowa Galerii będzie etapowana. Najpierw powstanie jeden budynek, o powierzchni ok. 2500 mkw., w którym zaplanowano market spożywczy, samoobsługową drogerię, wielkopowierzchniowy sklep branży AGD RTV, sferę restauracyjną oraz wiele punktów handlowo-usługowych. Do obiektu będzie przylegał parking.

W kolejnych etapach powstanie strefa usługowa z częścią fitness oraz hotel z usługami SPA i centrum konferencyjno-biznesowym.

Jak informuje inwestor, planowany czas oddania pierwszego etapu do eksploatacji to przełom trzeciego i czwartego kwartału 2015 roku, zaś zakończenie całości prac to końcówka 2018 roku.

- Paczków to ważne miejsce w regionie i zdecydowanie dobre miejsce do inwestowania. Miasto rozwija się i potrzebuje nowoczesnego centrum skupiającego lokalny handel detaliczny. Wierzymy, że dzięki tej inicjatywie powstanie wiele nowych form przedsiębiorczości oraz że stworzymy nowej miejsca pracy dla lokalnej ludności - wyjaśnia Wiesław Wójcik, prezes spółki Corpo.

- W naszych planach zakładamy, że będzie to bardzo charakterystyczny obiekt, który szybko stanie się wyróżnikiem Paczkowa i jednocześnie centrum życia komercyjnego. Pamiętajmy też, że pasaż handlowy jest często miejscem spotkań towarzyskich dla okolicznych klientów, których liczbę oceniamy na ok. 150 tys. osób - dodaje. 

Projekt Galerii nawiązuje do historii i tradycji rejonu i wkomponowuje się w zabytkowy charakter okolicy. Elewacja centrum została zaprojektowana, tak aby korespondować z historycznymi zabudowaniami - murami obronnymi. Również od strony wizualnej, w zakresie logo, wystroju wnętrza i elementów komunikacji projekt został stworzony z myślą o średniowiecznych korzeniach miasta.

  • Wojtek 2014-09-11 13:47:54
    Pan inwestor Wójcik zna sie na dobrej architekturze.
  • esteta 2014-02-22 21:45:50
    Jaja sobie robicie? A ostatni akapit zamurował mnie totalnie...
    Miejmy nadzieję, że ten gniot nie tylko nie stanie się "wyróżnikiem Paczkowa" ,ale że w ogóle (w tym gargemelskim kształcle) nie powstanie!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA