PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Galeria Jurajska na sprzedaż dopiero w przyszłym roku

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 mar 2014 15:49

Galeria Jurajska na sprzedaż dopiero w przyszłym roku

Firma Globe Trade Centre myśli nad sprzedażą niektórych posiadanych przez nią aktywów. Chodzi zarówno o projekty z branży mieszkaniowej, jak również nieruchomości komercyjnych. Jak zadeklarował Erez Boniel, do końca roku spółka może sprzedać nieruchomości o łącznej wartości od 15 do 50 mln euro. Pierwsze rozmowy są w toku. Wśród oferowanego portfolio brakuje jednak Galerii Jurajskiej.

REKLAMA

Jak zaznaczył Boniel, w tym momencie nie można dokładnie wyznaczyć kwoty, jaką uda się uzyskać ze sprzedaży nieruchomości. Wszystko zależy od tego, jakie oferty na konkretne inwestycje spłyną od inwestorów.

- Prowadzimy już pierwsze rozmowy. Jeśli uzyskamy satysfakcjonujące nas oferty, wtedy z pewnością zaangażujemy się w transakcję - powiedział.

GTC planuje pozbyć się przede wszystkim aktywów z branży mieszkaniowej, a także niezabudowanych nieruchomości na mało perspektywicznych rynkach. Wśród projektów komercyjnych, które mogą zostać sprzedane, Boniel wymienia m.in. obiekty biurowe w Poznaniu czy Krakowie.

- Chcemy sprzedać dojrzałe projekty, które zostały już wynajęte i w których nie możemy już dodać żadnej wartości. Jednym z nich jest projekt Pacal w Krakowie - dodał Boniel.

Wśród nieruchomości, które GTC chce sprzedać, brakuje jednak Galerii Jurajskiej. W ubiegłym roku bliski przejęcia obiektu był fundusz HEPP IV Management Company. Negocjacje zakończyły się niepowodzeniem. Obecnie GTC nie przewiduje możliwości sprzedaży projektu.

- Obecna sytuacja rynkowa pokazuje, że sprzedaż Galerii Jurajskiej nie będzie z naszego punktu widzenia wystarczająco opłacalna. Dziś jej wyniki są z naszego punktu zadowalające, co więcej, widzimy w niej olbrzymi potencjał, który chcemy wykorzystać - zarówno pod kątem uatrakcyjnienia oferty, jak i dalszej komercjalizacji. Dopiero, jeśli uda nam się wyciągnąć z niej całą wartość, wtedy pomyślimy nad jej sprzedażą - skomentował Erez Boniel. - Nad ponownym wyjściem na rynek pomyślimy najwcześciej w przyszłym roku - dodał dyrektor finansowy GTC.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA