PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Galeria Jurajska podsumowuje 2014 rok

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 lut 2015 14:09

Galeria Jurajska podsumowuje 2014 rok

W 2014 roku Galeria Jurajska w Częstochowie zanotowała 6,02 miliona odwiedzających, czyli o blisko 2 proc. więcej niż w 2013 roku.

REKLAMA

Najgorętszymi miesiącami dla Galerii Jurajskiej były maj, czerwiec, listopad i grudzień. Dzienny rekord odwiedzin pobito w grudniu. W pierwszy dzień po świętach obiekt odwiedziło blisko 40 tys. osób, w drugi - ponad 30 tys.

- Galeria Jurajska oparła się rynkowej tendencji, która pokazuje spadek liczby odwiedzin w galeriach handlowych w całym kraju. Nam wręcz przeciwnie udało się zakończyć rok z bardzo dobrym wynikiem, przy okazji pobijając parę rekordów frekwencyjnych m.in. na otwarcie zimowych wyprzedaży i w okresie jesiennym - mówi Katarzyna Korpak, dyrektor Galerii Jurajskiej w Częstochowie.

Frekwencja na plus
Rosnąca frekwencja przełożyła się na obroty. W 2014 roku centrum zanotowało aż 6,3 procentowy ich wzrost w porównaniu z 2013 rokiem. Dodatnią tendencję galeria obserwowała już od stycznia 2014 roku. To również najlepsze wyniki finansowe galerii od czasu jej powstania prawie 6 lat temu.

- Właściwe okazały się zmiany, jakie wprowadziliśmy w 2014 roku. Objęły one zarówno odświeżenie wizerunku centrum, jak również dopracowanie strategii marketingowej. W 2014 roku mocno skupiliśmy się także na pokazaniu mieszkańcom Częstochowy i okolic tego, co unikalne w naszej ofercie. Jednocześnie cały czas pracowaliśmy nad jej rozwojem i poszerzeniem, wprowadzając stopniowo nowe, atrakcyjne marki, na które od lat czekali tutejsi klienci - komentuje Katarzyna Korpak.

Szersza oferta
W 2014 roku w centrum handlowym pojawiło się aż 9-ciu nowych najemców. Wśród nich wielkopowierzchniowy sklep z wyposażeniem wnętrz JYSK, pierwszy w galerii plac zabaw „Bajkowy Labirynt", a także sklep z zabawkami Toy Planet i Centrum Gier Bard. Ofertę modową galeria poszerzyła natomiast m.in. o Monnari, Kubenz, 4F i Tous. Łącznie nowi najemcy wypełnili powierzchnię ponad 2 tys. mkw.

Z końcem roku Galeria Jurajska zakończyła także pozytywnie proces przedłużania umów z najemcami, którym upływał pierwotny, 5-letni okres najmu. Na pozostanie w galerii zdecydowało się aż 30 najemców, m.in. Liu Jo, Promod, Pretty One, Tru Trussardi, Nike, Cubus, C&A, Badura, Pierre Cardin, Kastor, Mebel RUST, Duka, Sony Center, Play oraz Sephora. Część z działających salonów zdecydowała się natomiast na modernizację. Swoje nowe koncepty wprowadzili m.in.Badura, Sizeer i McDonald's

- Dziś oferta Galerii Jurajskiej jest znacznie bardziej atrakcyjna dla mieszkańców Częstochowy i okolic, a co najważniejsze dopasowana do klienta i miasta. W 2014 roku poszerzyliśmy ofertę modową, ważną z punktu widzenia atrakcyjności galerii, ale także oczekiwań klienta i tego, jak chcemy być postrzegani w Częstochowie. Rozwinęliśmy także ofertę rozrywkową i ofertę skierowaną do dzieci i rodziców, atrakcyjną dla osób, które niekoniecznie zainteresowane są zakupem ubrań - dodaje Korpak.

Mieszkańcy Częstochowy bardzo dobrze oceniają zmiany w centrum. Aż 62 proc. jest zdania, że jest to dobre miejsce do spędzania wolnego czasu, a 75 proc. chwali je za dostępne tu marki. Zakupy w Galerii Jurajskiej wybiera dziś ponad 70 proc. mieszkańców miasta - wynika z badań ARC Rynek i Opinia.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - OUTLET CENTER

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA