PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Galeria Malta z certyfikatem zielonego budownictwa

  • Autor: propertynews.pl
  • 05 lut 2014 10:16

Galeria Malta z certyfikatem zielonego budownictwa

Poznańskie centrum handlowe w procesie certyfikacji BREEAM In-Use uzyskało ocenę bardzo dobrą w dwóch kategoriach: funkcjonowania i zarządzania obiektem. Galeria Malta jest kolejnym centrum handlowe z portfolio firmy Neinver z certyfikatem potwierdzającym zastosowanie wysokich standardów w zakresie ekologii.

REKLAMA

Budynek Galerii Malta jest zarządzany w taki sposób, by minimalizować zużycie energii elektrycznej, wody, ciepła i wszelkich zanieczyszczeń odprowadzanych do środowiska. Centrum korzysta ze specjalnych czujników natężenia światła i zegarów czasowych, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. W lampach zamontowane są energooszczędne świetlówki, źródła metalohalogenowe i inne charakteryzujące się mniejszym zużyciem energii elektrycznej. W budynku Galerii Malta działają również specjalne urządzenia, takie jak pompy ciepła, wykorzystujące energię rozproszoną. Stale monitorowane jest też zużycie wody, zarówno w toaletach, jak i w klimatyzatorach.


Galeria Malta posiada specjalne miejsce do selektywnej zbiórki odpadów. Wszystkie nieczystości stałe są w odpowiedni sposób segregowane. W całym obiekcie kontrolowana jest także jakość powietrza, dzięki zamontowanym czujnikom dwutlenku węgla.

Ważnym aspektem proekologicznym są liczne udogodnienia dla rowerzystów, takie jak: sezonowa wypożyczalnia rowerów oraz bezpłatny parking rowerowy strzeżony w weekendy.

BREEAM In- Use
jest stosowanym w Europie systemem certyfikowania obiektów. Proces certyfikacji obejmuje ocenę kilkudziesięciu czynników, takich jak: efektywność energetyczna obiektu, sposób zarządzania odpadami, ograniczanie emisji zanieczyszczeń, dostępność komunikacyjna obiektu czy udogodnienia dla gości i pracowników.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Zuzia 2015-12-02 10:57:34
    To Centrum Handlowe jak najbardziej godne jest otrzymania takiego certyfikatu. Wszystko dla i z myślą o człowieku oraz środowisku. Moda na wszystko co eko dosięga również moją ulubioną Maltę to kolejny powód do odznaczenia na liście dlaczego właśnie tak często jestem jej gościem.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA