PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Galeria Mazovia sprzedana

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 cze 2014 09:27

Galeria Mazovia sprzedana

Spółka CBRE Global Investors kupiła od inwestora prywatnego centrum handlowe Galeria Mazovia w Płocku. Stopa kapitalizacji brutto wynosi 7,9 proc.

REKLAMA

To pierwsza transakcja Funduszu w Europie Środkowo-Wschodniej, do którego należą centra handlowe w Belgii, Francji, Niemczech i Szwecji. Galeria Mazovia jest szóstym centrum handlowym wchodzącym skład portfela CBRE ESCF. Do CBRE ESCF należą: Tyresö Centrum w Sztokholmie, Centre Commercial Boissénart w Paryżu, Galerie Saint-Lambert, Liége w Belgii oraz dwa centra w Niemczech: Leine Center w Hannoverze i StadtCenter w Düren.

- Przejęcie Galerii Mazovia oznacza dla nas pozyskanie idealnie odpowiadającego istocie naszego biznesu, nieobarczonego ryzykiem i dobrze sformatowanego centrum handlowego. Nowy obiekt dopełnia nasze portfolio - nie tylko pomaga nam spełnić wymogi dywersyfikacji, ale także pozwala wzmocnić obecność w Polsce - jednym z najsilniejszych rynków w kontekście prognoz wzrostu PKB - mówi Florencio Beccar, Fund Manager ESCF w CBRE Global Investors. - Jesteśmy przekonani, że projekt będzie satysfakcjonujący dla naszych inwestorów - kompleks odznacza się solidnymi przychodami, łącząc wysoką rentowność z perspektywami wzrostu stawek najmu dzięki doskonałej efektywności mixu najemców - dodaje.

Martin Sabelko, Head of CBRE Global Investors CEE, podkreśla, że Polska podczas ostatniego spowolnienia gospodarczego udowodniła, że jest bardzo prężnym, odpornym na recesję rynkiem. - Silne fundamenty gospodarcze i perspektywy wzrostu PKB czynią akwizycję Galerii Mazovia idealnym dopełnieniem portfela Funduszu CBRE ESCF. Od strony biznesowej jesteśmy bardzo dobrze przygotowani by zarządzać Galerią Mazovia. Od 2002 roku w regionie Europy Środkowo-Wschodniej zainwestowaliśmy ponad miliard euro w centra handlowe, wśród których są np. Złote Tarasy i Wars-Sawa-Junior w Warszawie. Fundusz ESCF jeszcze bardziej umocni silnie już zbudowane na przestrzeni ostatnich lat relacje z partnerami w Polsce. Przejęcie Galerii Mazovia jest znaczącym wejściem ESCF na polski rynek - dodaje.

Otwarta w 2010 r. Galeria Mazovia jest największym nowoczesnym centrum handlowo-rozrywkowym w Płocku, oferującym ok. 28.485 mkw. powierzchni najmu brutto. Mieści się przy ul. Wyszogrodzkiej 127.

W obiekcie znajduje się ponad 120 lokali handlowych, w tym restauracje, punkty usługowe, centrum fitness oraz plac zabaw dla dzieci. Głównymi najemcami są: Media Markt, Piotr i Paweł, Zara, H&M, Reserved oraz Go Sport.

Obiekt oferuje parking podziemny na 670 samochodów.

W transakcji sprzedającego reprezentowała firma doradcza Cushman & Wakefield oraz kancelaria prawna Crido Legal, natomiast kupującego reprezentowały firmy Savills, Linklaters, EC Harris Arcadis i Environ.

- Nabycie Galerii Mazovia świadczy o rosnącym zainteresowaniu inwestorów rynkiem nieruchomości handlowych w miastach średniej wielkości. Silna pozycja handlowa obiektu, jego renoma oraz lokalizacja w jednym z najbogatszych miast Polski sprawiają, że jest to doskonały produkt inwestycyjny - mówi Piotr Kaszyński, partner, dyrektor Grupy Rynków Kapitałowych firmy Cushman & Wakefield w Polsce.

 


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA