PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Galeria Mazovia sprzedana

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 cze 2014 09:27

Galeria Mazovia sprzedana

Spółka CBRE Global Investors kupiła od inwestora prywatnego centrum handlowe Galeria Mazovia w Płocku. Stopa kapitalizacji brutto wynosi 7,9 proc.

REKLAMA

To pierwsza transakcja Funduszu w Europie Środkowo-Wschodniej, do którego należą centra handlowe w Belgii, Francji, Niemczech i Szwecji. Galeria Mazovia jest szóstym centrum handlowym wchodzącym skład portfela CBRE ESCF. Do CBRE ESCF należą: Tyresö Centrum w Sztokholmie, Centre Commercial Boissénart w Paryżu, Galerie Saint-Lambert, Liége w Belgii oraz dwa centra w Niemczech: Leine Center w Hannoverze i StadtCenter w Düren.

- Przejęcie Galerii Mazovia oznacza dla nas pozyskanie idealnie odpowiadającego istocie naszego biznesu, nieobarczonego ryzykiem i dobrze sformatowanego centrum handlowego. Nowy obiekt dopełnia nasze portfolio - nie tylko pomaga nam spełnić wymogi dywersyfikacji, ale także pozwala wzmocnić obecność w Polsce - jednym z najsilniejszych rynków w kontekście prognoz wzrostu PKB - mówi Florencio Beccar, Fund Manager ESCF w CBRE Global Investors. - Jesteśmy przekonani, że projekt będzie satysfakcjonujący dla naszych inwestorów - kompleks odznacza się solidnymi przychodami, łącząc wysoką rentowność z perspektywami wzrostu stawek najmu dzięki doskonałej efektywności mixu najemców - dodaje.

Martin Sabelko, Head of CBRE Global Investors CEE, podkreśla, że Polska podczas ostatniego spowolnienia gospodarczego udowodniła, że jest bardzo prężnym, odpornym na recesję rynkiem. - Silne fundamenty gospodarcze i perspektywy wzrostu PKB czynią akwizycję Galerii Mazovia idealnym dopełnieniem portfela Funduszu CBRE ESCF. Od strony biznesowej jesteśmy bardzo dobrze przygotowani by zarządzać Galerią Mazovia. Od 2002 roku w regionie Europy Środkowo-Wschodniej zainwestowaliśmy ponad miliard euro w centra handlowe, wśród których są np. Złote Tarasy i Wars-Sawa-Junior w Warszawie. Fundusz ESCF jeszcze bardziej umocni silnie już zbudowane na przestrzeni ostatnich lat relacje z partnerami w Polsce. Przejęcie Galerii Mazovia jest znaczącym wejściem ESCF na polski rynek - dodaje.

Otwarta w 2010 r. Galeria Mazovia jest największym nowoczesnym centrum handlowo-rozrywkowym w Płocku, oferującym ok. 28.485 mkw. powierzchni najmu brutto. Mieści się przy ul. Wyszogrodzkiej 127.

W obiekcie znajduje się ponad 120 lokali handlowych, w tym restauracje, punkty usługowe, centrum fitness oraz plac zabaw dla dzieci. Głównymi najemcami są: Media Markt, Piotr i Paweł, Zara, H&M, Reserved oraz Go Sport.

Obiekt oferuje parking podziemny na 670 samochodów.

W transakcji sprzedającego reprezentowała firma doradcza Cushman & Wakefield oraz kancelaria prawna Crido Legal, natomiast kupującego reprezentowały firmy Savills, Linklaters, EC Harris Arcadis i Environ.

- Nabycie Galerii Mazovia świadczy o rosnącym zainteresowaniu inwestorów rynkiem nieruchomości handlowych w miastach średniej wielkości. Silna pozycja handlowa obiektu, jego renoma oraz lokalizacja w jednym z najbogatszych miast Polski sprawiają, że jest to doskonały produkt inwestycyjny - mówi Piotr Kaszyński, partner, dyrektor Grupy Rynków Kapitałowych firmy Cushman & Wakefield w Polsce.

 

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - OUTLET CENTER

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA