PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Galeria Metropolia ma finansowanie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 lut 2015 12:37

Galeria Metropolia ma finansowanie

Getin Noble Bank S.A. zabezpieczył finansowanie powstającej w Gdańsku Wrzeszczu Galerii Metropolia. Kwota zabezpieczenia finansowego wynosi 91 mln złotych. Kredyt został udzielony na 10 lat z 15 letnim okresem amortyzacji.

REKLAMA

Obecnie prace związane z budową wielofunkcyjnego kompleksu handlowo-usługowego Galeria Metropolia w Gdańsku Wrzeszczu przebiegają zgodnie z harmonogramem. Kompleks, którego otwarcie zaplanowano na pierwszą połowę 2016 r. zaoferuje ponad 34 tys. mkw. powierzchni najmu. Dzięki swojemu bezpośredniemu położeniu przy dworcu kolejowym, będzie jednym z najlepiej skomunikowanych centrów handlowych na Pomorzu.

- Cieszymy się, że Getin Noble Bank S.A jako kolejna już instytucja finansowa, obdarzyła nasz projekt inwestycyjny w Gdańsku Wrzeszczu zaufaniem (w grudniu 2014 zostało uruchomione finansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego o wartości 21 mln złotych na budowę sąsiadującego z Galerią Metropolia hotelu - przyp. red.).  Zarówno budowa jak i komercjalizacja Galerii Metropolia postępuje, coraz więcej partnerów biznesowych dostrzegło niezwykły potencjał tej inwestycji i z optymizmem patrzymy w przyszłość. - powiedział Michał Rułka, reprezentujący inwestora Galerii Metropolia.

W galerii na czterech poziomach przewidziano łącznie ok. 150 lokali i stoisk handlowych oraz powierzchnie biurowe liczące 6,5 tys. mkw.

Proces komercjalizacji Galerii Metropolia postępuje zgodnie z harmonogramem i obecnie wynosi 60 proc. - Wśród głównych najemców znajdują się m.in. delikatesy Alma, 7-salowe kino Helios, drogeria Rossmann czy też debiutujące na rynku trójmiejskim marki takie jak Kiabi, Piazza di Moda czy Tom and Paul's - wylicza Lucyna Śliż, zastępca dyrektora w zespole wynajmu powierzchni handlowych DTZ.

Elementem uzupełniającym budowę centrum handlowego jest poprawa i zmiana układu drogowego w sąsiedztwie galerii. Miasto rozpoczęło już prace przy modernizacji i przebudowie ulic Kilińskiego i Nad Stawem. Trwają również intensywne prace przy budowie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, której peron sąsiaduje z Galerią Metropolia i zapewni jej doskonałe połączenie z lotniskiem (15 min. drogi) oraz z regionem Kaszub. Dodatkowo we współpracy z SKM powstanie nowa platforma peronu, dzięki której podróżni wysiądą na wprost drzwi galerii.

Galeria Metropolia to inwestycja Przedsiębiorstwa Budowlanego Górski, która rozpoczęła się w III kwartale 2013 roku. Zakończenie budowy konstrukcji budynku, przewidziane jest na I kwartał 2015, natomiast otwarcie planowane jest na I kwartał 2016 roku. Agentem komercjalizującym Galerię Metropolia jest firma DTZ.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA