PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Galeria Północna strzałem w dziesiątkę, ale GTC nie zwalnia

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 13 lis 2017 12:54

Galeria Północna strzałem w dziesiątkę, ale GTC nie zwalnia Thomas Kurzmann, prezes GTC

GTC planuje nowe inwestycje. W sześciu projektach firma zaoferuje 143 tys. mkw. powierzchni biurowej i 61 tys. mkw. powierzchni handlowej. Wśród nowych lokalizacji nie zabraknie Warszawy.

REKLAMA

Nowe projekty planowane są w trzech miastach: w Warszawie, Bukareszcie i Sofii. Kolejne sześć 6 projektów na łącznie ponad 145 tys. mkw. znajduje się w trakcie budowy, z czego 7,8 tys. mkw. zostanie zrealizowane w czwartym kwartale 2017 r. (Budynek biurowy Artico, Warszawa), 73,4 tys. mkw. powstanie w 2018 r. (GTC White House, Budapeszt, Ada Mall i Green Heart, Belgrad), a realizacja 63,6 tys. mkw. zakończy się w okresie 2019/2020 (Advance Business Centre I, Sofia; kolejne fazy Green Heart, Belgrade oraz Matrix, Zagrzeb).

Firma przygotowuje również dwie rozbudowy istniejących projektów: Galerię Jurajską i projekt Cascade.

W trzecim kwartale br. przychody z najmu i usług wzrosły do 30 mln euro i do 88 mln euro w 9 miesiącach 2017 r., głównie w wyniku ukończenia University Business Park B i FortyOne II w 2016 r., jak również FortyOne III i Galerii Północnej w 2017 r. (3 mln euro) oraz zakupu nieruchomości Premium Point and Premium Plaza w Bukareszcie, Sterlinga Business Center w Łodzi i Neptun Office Center w Gdańsku, BBC w Belgradzie i Cascade w Bukareszcie, częściowo skompensowane sprzedażą Galerii Burgas i Galerii Stara Zagora.

Prawdziwym asem w portfelu GTC okazała się Galeria Północna. Obiekt przyciągnął niemal 2 miliony odwiedzających w czasie dwóch pierwszych miesięcy od wrześniowego otwarcia.

- Realizacja Galerii Północnej była wybitnym osiągnięciem, które zaowocowało znacznym wzrostem zysku i kapitału własnego. Refinansowanie ukończonego centrum handlowego zapewni znaczący zasób gotówki, co pozwoli na przyśpieszenie dalszego wzrostu, bez potrzeby pozyskania nowego kapitału. Zakup dwóch budynków biurowych w Belgradzie i Bukareszcie, jak i otwarcie Galerii Północnej zwiększyło przychód z najmu w ujęciu rocznym o 20 proc. do 105 mln euro – powiedział Thomas Kurzmann, prezes GTC.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA