PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Galeria Sfera przechodzi wielką metamorfozę

  • Autor: propertynews.pl
  • 29 sty 2018 17:17

Galeria Sfera przechodzi wielką metamorfozę

Trwa modernizacja Galerii Sfera w Bielsku-Białej. CBRE Global Investors zaplanował zarówno wzmocnienie walorów wizualnych obiektu wkomponowanego w historyczne zabudowania miasta, jak i podniesienie komfortu korzystania z jego oferty.

REKLAMA

Pod koniec 2015 roku Galeria Sfera została częścią portfolio CBRE Global Investors, inwestora działającego na globalnym rynku nieruchomości, stając się jednocześnie jednym z kluczowych projektów firmy. Galeria, której pierwsza część została otwarta w 2001 roku, wciąż pozostaje jednym z nielicznych obiektów handlowych IV generacji w Polsce, oferując oprócz 250 sklepów, restauracji i punktów usługowych, także klub muzyczny, 4-gwiazdkowy hotel, magazyny i powierzchnie biurowe.

 - Od momentu nabycia naszą intencją było podtrzymanie atrakcyjności Galerii Sfera zarówno w oczach klientów, jak i najemców, poprzez przeprowadzenie zmian modernizacyjnych odzwierciedlających rynkowe trendy i oczekiwania. Obiekt, który w ubiegłym roku odnotował blisko 13 mln odwiedzin, jest liderem Podbeskidzia, zmiany są jednak konieczne, aby wypracowana przez lata pozycja pozostała niezachwiana - mówi Karel Zeman, dyrektor CBRE Global Investors Polska.

Projekt modernizacji Galerii Sfera jest podzielony na rozłożone w czasie etapy. Prace, które planowo mają zakończyć się w połowie br., są prowadzone tak, aby nie wpływały na codzienne funkcjonowanie centrum.

Pierwszy zakres ulepszeń obejmuje zmiany wizualne realizowane przede wszystkim w Galerii Sfera I. Odświeżenie ścian, sufitów, wymiana małej architektury i częściowa wymiana oświetlenia, mają na celu dostosowanie starszej części obiektu, do nowszej Galerii Sfera II, która charakteryzuje się postindustrialnym stylem „miasta w mieście”. Ten etap prac jest na ukończeniu, a jego efekty są już widoczne dla odwiedzających. Pierwsze zmiany zauważyć mogą też użytkownicy parkingu wielopoziomowego przy Galerii Sfera II. Jego modernizacja stanowi drugi obszar wdrażanego projektu. W celu ułatwienia nawigacji i korzystania z parkingu, oraz zwiększenia jego przepustowości, właściciel postanowił m.in. unowocześnić kolorystykę ścian i słupów, wprowadzić oznakowanie obszarów, oraz, w niedalekiej perspektywie, zamontować system informujący o zajętości miejsc.

Trwa także przetarg na generalnego wykonawcę nowego oznakowania kierunkowego wewnątrz Galerii. Zmiany w tym zakresie mają na celu polepszenie komunikacji poziomej – w dużej mierze w kierunku parkingu, i pionowej, która odbywać się będzie przez nowo udostępnione klatki schodowe, co spowoduje odciążenie wind. Pojawią się także nowe narzędzia komunikacji marketingowej z klientami – nowoczesne, oświetlone nośniki reklamowe, zastąpią miejsce dotychczasowych.

Na terenie Galerii Sfera wprowadzone zostaną także inne, dodatkowe ulepszenia wpisujące się w wzmacniany obecnie pro-rodzinny trend, będący jednym z kierunków strategii marketingowej centrum. Już niebawem ruszy modernizacja pokojów dla rodziców z dziećmi, w toaletach pojawią się dostosowane dla najmłodszych urządzenia i sanitariaty, a na terenie strefy gastronomicznej Galerii Sfera II wydzielona zostanie specjalnie dla nich dedykowana, przyjazna przestrzeń do zabawy i odpoczynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA