PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Galeria Srebrna z zielonym światłem na budowę

  • Autor: propertynews.pl
  • 09 sty 2018 13:16

Galeria Srebrna z zielonym światłem na budowę Galeria Srebrna

W styczniu br. Galeria Srebrna w Wejherowie otrzymała pozwolenie na budowę. Aktualnie trwa przetarg na wybór generalnego wykonawcy inwestycji. Po zakończeniu tego etapu rozpocznie się budowa galerii, której zakończenie planowane jest na drugą połowę 2019 roku. Inwestorem projektu jest firma Progress XVII Sp. z o.o.

REKLAMA

– Lokalizacja wpisana w zabytkową tkankę miasta ma potencjał pod śródmiejską, rodzinną galerię handlową – mówi Dariusz Pastuszak, członek zarządu spółki realizującej projekt – Mamy świadomość, że tworząc pierwszy, nowoczesny obiekt handlowy w Wejherowie, który jest wręcz wpisany w strategię rozwoju miasta, spoczywa na nas odpowiedzialność, aby dostarczyć mieszkańcom nie tylko dopasowaną ofertę zakupów, ale również miejsce spędzania wolnego czasu, alternatywę dla wyjazdów do Trójmiasta.

Progress XVII Sp. z o.o. nabył prawo własności do terenu inwestycji już w 2012 roku. W tym miejscu ma powstać galeria handlowa o powierzchni 16 500 mkw. GLA. Planowany termin rozpoczęcia prac budowlanych to 2 kwartał tego roku.

Dlaczego Srebrna? Nazwa jest rzeczywistym odwołaniem do genius loci – nazwy potoku Srebrna, który przebiega przez ul. św. Jacka i Kościuszki i dalej, ukryty, pod deptakiem miejskim i ul. Wałową.

Galeria Srebrna to śródmiejska galeria rodzinna, dopasowana formatem i ofertą do potencjału lokalizacji w samym sercu zabytkowej tkanki Wejherowa i Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Znajdując się na skrzyżowaniu osi spacerowych najważniejszych w mieście obiektów – z jednej strony zrewitalizowanego parku Majkowskiego i miejskiego placu im. Jakuba Wejhera, z drugiej – Filharmonii Kaszubskiej – stanie się centralnym miejscem spotkań, zakupów i relaksu z rodziną i znajomymi. Na 16 500 mkw. powierzchni handlowej znajdzie się ok. 55 salonów handlowych i usługowych, w tym 7 restauracji i kawiarni oraz wielosalowe kino. Do dyspozycji klientów będzie parking na ok. 300 pojazdów, który w dużej części będzie przylegał do istniejącego parkingu miejskiego. Przestrzeń przed Galerią Srebrną zostanie zaaranżowana pod tereny rekreacyjne, tworząc tym samym miejską promenadę – przedłużenie zrewitalizowanej ulicy Wałowej. Planowany termin otwarcia galerii to druga połowa 2019 roku. Łączny koszt inwestycji wyniesie ok. 100 mln złotych. Inwestorem projektu jest spółka Progress XVII Sp. z o.o., za komercjalizację odpowiada firma WP Retail oraz Nuvalu Retail, a projekt architektoniczny opracowała pracownia Arkon Studio.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA