PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GAP ma szansę powtórzyć sukces marki Zara w Polsce?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 lis 2011 15:57

GAP ma szansę powtórzyć sukces marki Zara w Polsce?

Po sukcesie pierwszego sklepu marki GAP w Polsce, kiedy to przez 18 dni od otwarcia odwiedziło go 35 tys. klientów, Grupa Empik Media & Fashion zapowiada, że salony z tym logo na pewno znajdą się we wszystkich ośmiu największych aglomeracjach w Polsce. W 2012 r. planowane są dwa-trzy, a w latach 2013-2015 około pięciu. Docelowo firma chce mieć 20 punktów GAP.

REKLAMA

Jak już podawaliśmy, kolejne placówki mają powstać w Katowicach i Poznaniu. - Na lokalizacje kolejnych sklepów GAP wybierzemy na pewno duże centra handlowe w ośmiu największych polskich aglomeracjach. Jednak to, gdzie konkretnie sklepy zostaną otwarte, będzie zależało od dostępności powierzchni - powiedział Maciej Szymański, prezes Grupy Empik Media & Fashion.

Prezes nie obawia się o brak dobrych lokalizacji. - Jeśli marka jest dobra, łatwo znaleźć korzystną lokalizację. Akurat w przypadku GAP-a operatorzy centrów handlowych będą w stanie zarobić dobry czynsz procentowy i to będzie ich motywować, żeby nam dać dobre powierzchnie - przekonuje.

Zdaniem Szymańskiego GAP ma szansę powtórzyć sukces marki Zara w Polsce. - Biorąc pod uwagę skalę, na jaką planujemy rozwój marki GAP, będzie to sukces. Jak dotąd pierwszy salon odnotował wyniki dwa razy większy od nakładów. To najlepsza placówka w naszej sieci - ujawnia prezes.

Z danych firmy wynika, że wygenerowane do tej pory przez GAP obroty stanowią 10 proc. obrotów całej sieci Ultimate Fashion w tym okresie, a konwersja brandu była dwa razy powyżej średniej niż w innych markach.

Placówka GAP w Arkadii została otwarta 20 października br. i ma powierzchnię tysiąca mkw. Spółka Empik Media & Fashion jest franczyzobiorcą amerykańskiego giganta odzieżowego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA