PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GC Investment chce szybko przenieść się na GPW

  • Autor: wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)
  • 22 lip 2011 10:42

GC Investment chce szybko przenieść się na GPW

- Chcemy jak najszybciej przenieść się na GPW. Może uda się to jeszcze jesienią tego roku - powiedział Michał Goli, prezes katowickiego dewelopera GC Investment. Dodał, że jego spółka nie będzie miała problemu z wykonaniem tegorocznych prognoz finansowych.

REKLAMA

Spółka zadebiutowała na NewConnect 31 marca tego roku. Przenosiny na GPW zakładała w 2012 r.

- Chcieliśmy zaistnieć na rynku publicznym, ale jednak bardziej pasujemy do GPW. Obroty na NewConnect są bardzo małe, a GC Investment ma dużą kapitalizację jak na ten rynek - wskazał Michał Goli.

- Chcielibyśmy, aby zainteresowanie inwestorów spółką było większe, a na NewConnect trudno się przebić. Dlatego zamierzamy jak najszybciej przenieść się na GPW. Może uda się to jeszcze jesienią tego roku; rozmawiamy o tym z jednym z domów maklerskich - poinformował.

W 2010 r. GC Investment zanotowało na poziomie skonsolidowanym ok. 10 mln zł zysku netto przy przychodach w wysokości ponad 90 mln zł. Prognoza na 2011 r. przewiduje ok. 12 mln zł zysku netto przy 100 mln zł przychodów.

- Obecnie posiadamy kilkanaście kontraktów na zaprojektowanie i przygotowanie obiektów dla sieci handlowych; zawieramy kolejne umowy przedwstępne. Dlatego plany sprzedaży na poziomie 100 mln zł w tym roku na pewno będą wykonane - ocenił Goli.

GC Investment bierze udział w prywatyzacji PKS w Katowicach. W ostatnich dniach spółka złożyła swoją ofertę zakupu od Skarbu Państwa 85 proc. udziałów przewoźnika.

- Firma posiada dobre nieruchomości, które sąsiadują z naszymi działkami. Natomiast działalność transportowa spółki jest szczątkowa. Dlatego - w razie naszego powodzenia w prywatyzacji spółki - jeśli nie będzie ona miała uzasadnienia, to nie będziemy jej dalej utrzymywać - wskazał Goli.

Pod koniec listopada ubiegłego roku katowickie przedsiębiorstwo założyło wspólnie z P.A. Novą - notowaną na giełdzie firmą budowlano-deweloperską z Gliwic - spółkę celową GCI.Nova do budowy galerii handlowej w Jaworznie. Obiekt będzie zlokalizowany w centrum miasta - na terenach po byłej kopalni Kościuszko. Na trzech kondygnacjach ma znajdować się ok. 35 tys. m kw. powierzchni najmu, w tym centrum rozrywkowe z częścią kinową.

- Przyszły rok poświęcimy na budowę i komercjalizację obiektu. Myślę, że na wiosnę 2013 r. otworzymy galerię, choć może uda się trochę wcześniej - powiedział Goli.

Środki pozyskane z ostatniej emisji akcji GC Investement przeznaczyło na wykupienie od wrocławskiej firmy Toya 50 proc. akcji spółki Armada Development. Dzięki tej operacji deweloper posiadała 100 proc. akcji spółki, która realizuje projekt budowy pola golfowego i osiedla mieszkaniowego w Bytomiu.
  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA