PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GC Investment składa wniosek o ogłoszenie upadłości

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 kwi 2014 18:30

GC Investment składa wniosek o ogłoszenie upadłości

Firma GC Investment, regionalny deweloper powierzchni komercyjnych i mieszkaniowych, złożył do Sądu Rejonowego Katowice - Wschód w Katowicach w dniu 30. kwietnia wniosek o ogłoszenie upadłości Spółki z możliwością zawarcia układu z wierzycielami. Przyczyną decyzji jest wyczerpanie możliwości dalszego finansowania działalności gospodarczej.

REKLAMA

Jak deklaruje w oficjalnym komunikacie zarząd spółki, projekty inwestycyjne będą kontynuowane, choć przy ich realizacji mogą wystąpić pewne opóźnienia.

- W ramach podjętych już działań zarząd spółki w dalszym ciągu zmierza do sprzedaży posiadanych przez spółkę aktywów, inwentaryzuje realizowane projekty (w tym konieczną skalę finansowania na ich dokończenie), podjął starania celem usprawnienia komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej oraz bardziej efektywnego planowania procesów i samego zarządzania spółką w fazie kryzysu, jakiego spółka dotąd nie doświadczyła - brzmi oficjalny komunikat podpisany przez członków zarządu GC Investment.

Firma planuje w tym momencie przede wszystkim skoncentrować się na działaniach restrukturyzacyjnych. - Zarząd spółki ma świadomość zaistniałego problemu i podejmuje kroki celem umniejszenia jego negatywnych skutków dla wszystkich wierzycieli - podano w komunikacie.

21. marca br. Michał Goli, dotychczasowy prezes zarządu spółki GC Investment zrezygnował ze stanowiska. Jego miejsce początkowo miał zająć Tomasz Gajdziński. Ostatecznie funkcję przejął Dominik Staroń. Przyczyną rezygnacji były, zgodnie z oficjalnym komunikatem, względy osobiste.

Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku firma GC Investment przedstawiła bardzo ambitne plany rozwoju. Spółka chciała na terenie Katowic zbudować galerię handlową (44 tys. mkw. przy ul. Rzepakowej i Kolejowej, centrum biurowo-usługowe (20 tys. mkw. przy ul. Astrów) oraz nowy dworzec PKS przy ul. Piotra Skargi. Oprócz tego firma miała wykonać 12 sklepów dyskontowych w całym kraju. W przygotowaniu był proces modernizacji byłego Hotelu Śląskiego na hotel z restauracją i minibrowarem. GC Investment był także aktywny w innych miastach regionu oraz istniały plany wejścia na rynek główny warszawskiej giełdy.

Po pierwszym półroczu na 2013 r. na poziomie skonsolidowanym GC Investment miało 26,86 mln zł przychodów wobec 35,26 mln zł rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 1,23 mln zł wobec 8,46 mln zł przed rokiem. W 2012 r. grupa odnotowała 77,33 mln zł przychodów oraz 11,47 mln zł zysku netto. Na NewConnect deweloper jest notowany od końca marca 2011 r.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - OUTLET CENTER

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA