PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gdańska Hala Targowa czeka na inwestora

  • Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę Kupcy Dominikańscy Sp. z o.o.
  • 30 cze 2016 13:40

Gdańska Hala Targowa czeka na inwestora

Trzy piętra powierzchni handlowej, zabytkowe mury i niezwykle atrakcyjna lokalizacja - to główne atuty Gdańskiej Hali Targowej. Spółka Kupcy Dominikańscy, do których należy obiekt, poszukuje inwestora strategicznego zainteresowanego nabyciem 100 proc. udziałów w historycznym obiekcie.

REKLAMA

Obecny właściciel Hali Targowej w Gdańsku - spółka Kupcy Dominikańscy - zajmuje się administrowaniem obiektu. Udziałowcy spółki są właścicielami poszczególnych sklepów w których prowadzą działalność handlową.

Lokalizacja to największy atut

Gdańska Hala Targowa to obiekt doskonale znany nie tylko mieszkańcom miasta, ale i odwiedzającym Trójmiasto turystom. Hala mieści się przy jednej z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek miasta - Placu Dominikańskim.

Handel i historia - udany mariaż

Zabytkowa nieruchomość należy do kupców od 1999 roku. W latach 2001-2005 obiekt przeszedł gruntowny remont, połączony z badaniami archeologicznymi pod halą targową oraz obok na Placu Dominikańskim gdzie obecnie znajdują się stragany z warzywami, owocami i kwiatami . Odkryto m. in. pozostałości wczesnośredniowiecznej osady handlowej, podwaliny pierwszego na tych ziemiach kościoła romańskiego, fundamenty pieca wapienniczego, a także duże, wczesno średniowieczne cmentarzysko. W związku z tymi odkryciami zmieniły się wytyczne konserwatorskie remontu Hali. Ostatnie prace na jednej z kondygnacji zakończyły się w 2009 roku. Środki na inwestycję wyłożyli obecni właściciele nieruchomości.

Duży wysiłek i koszty inwestycyjne przyniosły niebywałe efekty: oprócz 100 stoisk handlowo-usługowych, w części piwnicy Hali Targowej utworzono skansen archeologiczny, gdzie na 260 mkw. znajdą się znalezione w piwnicy i jej otoczeniu eksponaty, tj. monety, dewocjonalia i ceramika, m.in. moneta rzymską z II w. naszej ery, umundurowanie napoleońskiego żołnierza, a także ossuarium w postaci ściany z ludzkich szczątków. Obiekt obecnie znajduje się pod ochroną konserwatora zabytków.

Sprzedaż na trzech poziomach

Obecnie w Hali Targowej są trzy poziomy handlowe o łącznej powierzchni 1720 mkw. Na pierwszej kondygnacji znajdują się stoiska spożywcze oraz skansen. Z kolei na drugiej i trzeciej kondygnacji prowadzona jest sprzedaż artykułów przemysłowych i usługi. Łącznie w hali funkcjonuje ok. 100 stoisk różnych branż. Ponadto obok hali na rynku zielonym gdzie stoją pawilony handlowe kupcy sprzedają świeże warzywa, owoce i kwiaty.

Nawet 100 proc. do wzięcia

Udziałowcy zachęcają inwestorów zainteresowanych nabyciem Hali Targowej w Gdańsku do składania ofert z podaniem proponowanej ceny. Rozważane są różne scenariusze, w tym m.in. możliwość podpisania nowych umów najmu.

Kontakt:

Tel: 605 628 330,

e-mail: biuro@kupcydominikanscy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA