PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gdański kompleks z funkcjami handlowymi, hotelowymi i biurowymi powstanie później niż zakładano?

  • Autor: Dziennik Bałtycki/Propertynews.pl
  • 01 lip 2011 09:55

Gmina Gdańsk i konsorcjum Multi Development przesunęły o cztery miesiące termin powołania spółki, która ma zagospodarować targi Sienny i Rakowy w Gdańsku. W październiku powinno dojść do podpisania umowy - informuje Dziennik Bałtycki.

REKLAMA

Początkowo spółka, która kosztem 800 mln zł ma się podjąć przebudowy tego fragmentu centrum miasta, miała zostać zawiązana w marcu. Tym razem termin podpisania umowy przełożono z 30 czerwca na 31 października. Przyczyną opóźnienia jest fakt, iż koncepcja architektoniczno-urbanistyczna dla tego miejsca nie uzyskała wymaganej akceptacji pomorskiego konserwatora zabytków.

Zakończenie inwestycji na obszarze 5,5 ha planowano na 2017 rok - informuje Dziennik Bałtycki.

Projekt zakłada budowę m.in. wielofunkcyjnego kompleksu z funkcjami usługowo-handlowymi, hotelowymi, biurowymi, rozrywkowymi wraz z ogólnodostępnymi parkingami na 830 miejsc. Wybudowany zostanie też obiekt przeznaczony na siedzibę Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska, pełniący funkcje informacyjne i edukacyjno-kulturalne.
Planowana jest także przebudowa i budowa infrastruktury technicznej, niezbędnej do funkcjonowania powstałych obiektów, w tym wewnętrznego i zewnętrznego układu komunikacyjnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA