PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gemini Park Tarnów z 30 proc. wzrostem odwiedzalności

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 gru 2013 13:30

Gemini Park Tarnów z 30 proc. wzrostem odwiedzalności

Analitycy podsumowali ostatnie miesiące w handlu detalicznym w Polsce: zgodnie z danymi IPSOS rośnie wskaźnik optymizmu konsumentów, a w sprzedaży detalicznej kontynuowane są pozytywne trendy. Wyraźne ożywienie nastrojów konsumenckich obserwowane jest od dłuższego czasu również w Gemini Park Tarnów, centrum handlowym należącym do Gemini Holding.

REKLAMA

Jak podał GUS, we wrześniu roczna dynamika sprzedaży detalicznej w Polsce wzrosła o 3,9 proc., po tym jak miesiąc wcześniej zanotowano wzrost o 3,4 proc. Te pozytywne dane potwierdzają stopniowo postępujące ożywienie gospodarcze, które obserwowane jest m.in. w Gemini Park Tarnów.

W lipcu tego roku, centrum zanotowało wzrost odwiedzalności o 22 proc. i zwiększenie wyników sprzedaży o 10 proc. W sierpniu wyniki wzrosły analogicznie o: 24,7 proc. i 18 proc. w stosunku do tych samych miesięcy roku ubiegłego. Ostatnie badania wyników odwiedzalności z minionych 10 miesięcy pokazują wzrost frekwencji w centrum o blisko 30 proc. rok do roku, w tym czasie obroty wzrosły o 13 proc.

- Obserwując tętniące życiem kawiarnie i restauracje w Gemini Park Tarnów nie mam wątpliwości co do tego, że spowolnienie gospodarcze się kończy, a ludzie odzyskują radość z zakupów - komentuje Zbigniew Nowak, dyrektor Gemini Park Tarnów - Klienci liczniej nas odwiedzają, i to co najbardziej cieszy to systematyczny wzrost obrotów jakie generują sklepy w galerii - dodaje Z.Nowak

Na początku tego roku GFK Polonia prognozowała, iż potencjał zakupowy polskich konsumentów w 2013 roku wyniesie w sumie 220 miliardów euro, co na tle pozostałych konsumenckich rynków europejskich da nam, całkiem niezłe, 9 miejsce w rankingu zamożności. Mimo tego, ostatnie załamanie gospodarcze w strefie euro spowodowało, iż polscy konsumenci na pewien czas wstrzymali się z zakupami. Jednak, sonda zrealizowana w ostatnich tygodniach wśród najemców Gemini Park Tarnów pokazuje, iż rok 2013 będzie kolejnym rokiem wzrostów co przy poprawie wskaźnika optymizmu konsumenckiego bardzo dobrze prognozuje na 2014 rok. Potwierdzają to obecne wyniki: wzrost odwiedzalności rok do roku 27 proc. oraz wzrost obrotów 17 proc.

Tylko w ostatnim czasie oferta centrum powiększyła się o sklep kosmetyczny Hebe, 4F, Quickside, Perfekt Serwis oraz znaną w regionie Cukiernię Kudelski. Na początku grudnia do centrum dołączą także nowe marki takie jak Alior Bank czy Badura. Obecnie Gemini Park Tarnów tworzy blisko 100 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych zlokalizowanych na 42,5 tys. mkw. powierzchni najmu. Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA