PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gemini Park Tychy z pozwoleniem na budowę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 maj 2015 10:12

Gemini Park Tychy z pozwoleniem na budowę Gemini Park Tychy

Gemini Park Tychy, trzeci z kolei projekt krakowskiego dewelopera i inwestora – spółki Gemini Holding – posiada wykonalne pozwolenie na budowę. W chwili obecnej toczą się procedury przetargowe, mające na celu wyłonienie wykonawców inwestycji.

REKLAMA

 – W chwili obecnej jesteśmy mocno zaangażowani w przetarg, który ma na celu wyłonienie wykonawców obiektu. Po ich rozstrzygnięciu niezwłocznie przystąpimy do realizacji prac budowlanych – informuje Wacław Moskal, pełnomocnik Gemini Holding.

– Otrzymana przez nas decyzja administracyjna nadaje nam prawo wykonalności i niezwłocznego przystąpienia do budowy, którą – jeżeli w dalszym ciągu wszelkie kwestie formalne będą postępowały zgodnie z założonym harmonogramem – planujemy rozpocząć jeszcze w III kwartale bieżącego roku. W przypadku realizacji prac zgodnie z założonym planem, obiekt powinien być oddany do użytku już w I kwartale 2017 roku – dodaje W. Moskal.

Gemini Park Tychy zostało zaplanowane jako nowoczesny, wielkopowierzchniowy obiekt handlowy z parkingiem na 1100 pojazdów liczący około 36 tys. mkw. powierzchni najmu, co z już istniejącą łączną powierzchnią handlową (Tesco, Obi, Saturn) na tym obszarze da około 60 tys. mkw GLA . Będzie w nim funkcjonowało przeszło 130 lokali handlowych, gastronomicznych, punktów usługowych, które zapełnią zarówno znane i popularne sieci handlowe, jak i lokalni przedsiębiorcy. Za komercjalizację obiektu odpowiada dział powierzchni handlowych agencji CBRE.

– Nasza współpraca przy projekcie Gemini Park Tychy rozpoczęła się od przygotowania szczegółowego raportu dotyczącego lokalizacji centrum. Mieliśmy również okazję uczestniczyć w procesie projektowania mixu najemców oraz powstania projektu architektonicznego. Jestem przekonana, że Gemini Park Tychy będzie najlepszym obiektem handlowym w regionie, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających najemców – komentuje Magda Frątczak, dyrektor w dziale Powierzchni Handlowych, CBRE.

- Komponent rozrywkowo – rekreacyjny jest dla nas niezwykle istotny. Z badań przeprowadzonych przez nas we współpracy z KB Pretendent w 2013 roku wynika, że aż 39% naszych potencjalnych klientów spędza swój wolny czas z rodziną, a 31 proc. z partnerem lub współmałżonkiem. Chcemy więc, by wzorem naszych poprzednich obiektów w Bielsku-Białej czy Tarnowie, Gemini Park Tychy nie było tylko destynacją handlową, ale miejscem, gdzie można ciekawie spędzić cały wolny dzień. Na pewno w tym celu wykorzystamy też tereny zielone wokół obiektu – mówi Anna Malcharek, dyrektor zarządzający Gemini Holding.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA