PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gemini Park Tychy z pozwoleniem na budowę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 maj 2015 10:12

Gemini Park Tychy z pozwoleniem na budowę Gemini Park Tychy

Gemini Park Tychy, trzeci z kolei projekt krakowskiego dewelopera i inwestora – spółki Gemini Holding – posiada wykonalne pozwolenie na budowę. W chwili obecnej toczą się procedury przetargowe, mające na celu wyłonienie wykonawców inwestycji.

REKLAMA

 – W chwili obecnej jesteśmy mocno zaangażowani w przetarg, który ma na celu wyłonienie wykonawców obiektu. Po ich rozstrzygnięciu niezwłocznie przystąpimy do realizacji prac budowlanych – informuje Wacław Moskal, pełnomocnik Gemini Holding.

– Otrzymana przez nas decyzja administracyjna nadaje nam prawo wykonalności i niezwłocznego przystąpienia do budowy, którą – jeżeli w dalszym ciągu wszelkie kwestie formalne będą postępowały zgodnie z założonym harmonogramem – planujemy rozpocząć jeszcze w III kwartale bieżącego roku. W przypadku realizacji prac zgodnie z założonym planem, obiekt powinien być oddany do użytku już w I kwartale 2017 roku – dodaje W. Moskal.

Gemini Park Tychy zostało zaplanowane jako nowoczesny, wielkopowierzchniowy obiekt handlowy z parkingiem na 1100 pojazdów liczący około 36 tys. mkw. powierzchni najmu, co z już istniejącą łączną powierzchnią handlową (Tesco, Obi, Saturn) na tym obszarze da około 60 tys. mkw GLA . Będzie w nim funkcjonowało przeszło 130 lokali handlowych, gastronomicznych, punktów usługowych, które zapełnią zarówno znane i popularne sieci handlowe, jak i lokalni przedsiębiorcy. Za komercjalizację obiektu odpowiada dział powierzchni handlowych agencji CBRE.

– Nasza współpraca przy projekcie Gemini Park Tychy rozpoczęła się od przygotowania szczegółowego raportu dotyczącego lokalizacji centrum. Mieliśmy również okazję uczestniczyć w procesie projektowania mixu najemców oraz powstania projektu architektonicznego. Jestem przekonana, że Gemini Park Tychy będzie najlepszym obiektem handlowym w regionie, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających najemców – komentuje Magda Frątczak, dyrektor w dziale Powierzchni Handlowych, CBRE.

- Komponent rozrywkowo – rekreacyjny jest dla nas niezwykle istotny. Z badań przeprowadzonych przez nas we współpracy z KB Pretendent w 2013 roku wynika, że aż 39% naszych potencjalnych klientów spędza swój wolny czas z rodziną, a 31 proc. z partnerem lub współmałżonkiem. Chcemy więc, by wzorem naszych poprzednich obiektów w Bielsku-Białej czy Tarnowie, Gemini Park Tychy nie było tylko destynacją handlową, ale miejscem, gdzie można ciekawie spędzić cały wolny dzień. Na pewno w tym celu wykorzystamy też tereny zielone wokół obiektu – mówi Anna Malcharek, dyrektor zarządzający Gemini Holding.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA