PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ghelamco bliżej handlu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 maj 2012 16:09

Ghelamco bliżej handlu

Zapowiedzi jednego z największych deweloperów biurowych - firmy Ghelamco o inwestowaniu na polskim rynku nowoczesnej powierzchni handlowej, są coraz bliżej realizacji. - Mamy już trzy tereny w pobliżu Warszawy, o powierzchni ok. 12 tys. mkw. każdy, które przeznaczy pod budowę centrów handlowych - zapowiedział na sesji dotyczącej rynku nieruchomości komercyjnych, odbywającej się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego, Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający na Europę Centralną i Wschodnią, Ghelamco.

REKLAMA

Obiekty będą mieć 10-12 tys. mkw. powierzchni. Mają to być centra typu „street mall".

- Polska jest dużym krajem, z miejscem dla wielu deweloperów. Wzrost w sektorze handlowym jest perspektywą na przyszłość całego rynku nieruchomości komercyjnych - wyjaśnia Jeroen van der Toolen.

Jak dodaje, możliwość rozbudowy portfolio biurowego spółki w Polsce w końcu będzie ograniczona, więc zdecydowano o poszerzeniu działalności. - Wewnętrzną decyzję o wejściu w ten segment podjęliśmy w ubiegłym roku. Oczekujemy na duże zyski - tłumaczy Jeroen van der Toolen.

Dyrektor Ghelamco wyjaśnia, że do inwestycji w sektorze handlowym zachęciły spółkę także pozytywne wyniki dotyczące sprzedaży detalicznej w naszym kraju. Poza tym przeprowadzone przez firmę badania rynkowe wskazują na ciągły popyt na powierzchnie w centrach handlowych. - Widzimy jednak, że najemcy nie chcą już wchodzić tylko do wielkich obiektów. Wielu z nich preferuje mniejsze i tańsze lokale - zaznacza.

Jeroen van der Toolen wyjaśnia, że przed rozpoczęciem jakiejkolwiek inwestycji handlowej, spółka chce mieć połowę zaplanowanej powierzchni już wynajętej.

Inwestycje będą realizowane z udziałem środków bankowych. W tym roku spółka ma otrzymać drugą transzę kredytu w wysokości 130 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone na realizacje inwestycji oraz zakup gruntów.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA