PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ghelamco rozwija się na nowych rynkach

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 cze 2014 09:37

Ghelamco rozwija się na nowych rynkach

Firma Ghelamco, znana przede wszystkim z realizacji projektów biurowych, przygotowuje się do budowy nowych inwestycji. Trzy projekty handlowe, jeden z najwyższych wieżowców w Polsce oraz kompleks biurowy na Mokotowie - to tylko część ambitnych planów rozwoju firmy w Polsce - komentuje w rozmowie z Propertynews.pl Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

REKLAMA

Jak ocenia Pan pierwszą połowę roku na warszawskim rynku biurowym i handlowym?

Pierwsze miesiące 2014 roku na pewno należą do udanych, zarówno dla sektora biurowego, jak i handlowego. Obserwowaliśmy dużą aktywność deweloperów i wysoką podaż przy jednoczesnym stałym popycie na nowe powierzchnie biurowe, szczególnie w centralnych dzielnicach Warszawy. Według raportów i analityków rynkowych wolumen transakcji najmu powierzchni biurowych wyniósł w pierwszym kwartale 136 400 m mkw., z czego ponad połowę stanowiły nowe umowy. Dodatkowo, rynek w stolicy powiększył się w I kwartale o ponad 80 tys mkw. biur.

W sektorze handlowym I kwartał zaznaczył się oddaniem do użytku centrów handlowych o łącznej powierzchni najmu 164 tys. mkw. W tym momencie mamy w Polsce już ok. 10 mln mkw. powierzchni handlowej, a budowie jest ok. 610 tys mkw. planowanych do oddania do końca 2015 roku. Jednak, pomimo wielu inwestycji, statystyki wskazują, że średni współczynnik powierzchni niewynajętej dla piętnastu największych polskich miast utrzymuje się na niskim poziomie 3,6%.

Dla Ghelamco pierwsze miesiące roku oznaczały kontynuowanie prac nad kompleksem Warsaw Spire, oraz przygotowywanie naszych projektów handlowych i kolejnych inwestycji biurowych.

Jaka jest obecna strategia firmy Ghelamco na terenie Polski? Nad jakimi projektami obecnie Państwo pracujecie i jakie są Państwa najbliższe plany, jeśli chodzi o kolejne miesiące?

 Od 23 lat naszą główną działalnością w Polsce jest dostarczanie nowoczesnych projektów biurowych. Obecnie skupiamy się na budowie naszego flagowego projektu Warsaw Spire. Już we wrześniu oddamy do użytku pierwszy z niższych budynków kompleksu - budynek B, do którego wprowadzi się Agencja UE, Frontex. Równolegle prowadzimy prace nad drugim z bocznych biurowców oraz 220 metrowym budynkiem wieżowym, który oddamy do użytku w 2015 roku.

Warto dodać, że Warsaw Spire to nie tylko kompleks biurowy - to nowoczesna przestrzeń miejska, która przywróci miastu cały kwartał między ulicami Grzybowską, Łucką, Wronią i Towarową, przez ostatnie kilkadziesiąt lat niedostępny dla mieszkańców Warszawy. Kompleks powstający tuż przy stacji II linii metra - Rondo Daszyńskiego, wyróżnia wyjątkowy adres - od kwietnia jest to Plac Europejski. Jedyny w swoim rodzaju, otwarty dla wszystkich plac będzie wypełniony obiektami małej architektury, zielenią, fontannami, otoczony restauracjami i kawiarniami. Znajdzie się na nim także amfiteatr oraz inne miejsca przeznaczone dla kultury i sztuki. Dzięki centralnej lokalizacji i unikalnej aranżacji przestrzeni miejskiej, Plac Europejski ma szansę stać się nowym miejscem spotkań dla warszawiaków, tętniącym życiem również po godzinach pracy biur kompleksu Warsaw Spire.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA