PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Giełdowy debiut, własny REIT i nowe projekty. Ambitne plany dewelopera

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 06 lip 2016 14:58

Giełdowy debiut, własny REIT i nowe projekty. Ambitne plany dewelopera Bartosz Kazimierczuk, prezes Tower Investments

Utworzenie funduszu nieruchomościowego, debiut na NewConnect, a w przyszłości na GPW – to tylko część planów warszawskiego dewelopera realizującego projekty dla sieci handlowych. Firma nie boi się również współpracy z gigantami rynku nieruchomości komercyjnych.

REKLAMA

Tower Investments specjalizuje się w obsłudze sieci handlowych od wyboru odpowiedniej lokalizacji, poprzez zakup nieruchomości i uzyskania niezbędnych zezwoleń administracyjnych aż po realizację obiektu „pod klucz”. Firma współpracowała, m.in. z siecią Netto, Bricomarche czy Kaufland, ale wśród jej klientów nie brakuje również podmiotów z rynku centrów handlowych, m.in. Modo.

- Nie jest to spektakularny biznes, ale za to dochodowy – mówi Bartosz Kazimierczuk, prezes Tower Investments. - Inwestujemy tylko w te działki, które wcześniej sprzedaliśmy.

Tylko ostatnie 12 miesięcy to, m.in. cztery kontrakty deweloperskie, pięć projektów handlowych i pięć projektów serwisu deweloperskiego. – Skokowy rozwój skali biznesu jest możliwy dzięki dobrze zaplanowanej przez nas strategii i opracowaniu unikatowego modelu biznesowego, opartego na trzech mocnych filarach: realizacji projektów deweloperskich, parków handlowych i serwisie deweloperskim – mówi prezes Tower Investments.

Model biznesowy przyjęty przez spółkę zakłada coraz popularniejszy mechanizm refinansowania inwestycji dla wynajętych lokali i parków handlowych. Pozwala on na spłatę starego – droższego kredytu, nowym – tańszym, lub korzystniejszym.

Rynek sprzyja rozwojowi

Firma planuje wejście na NewConnect, a w przyszłości na GPW po to, by pozyskać wiarygodność i finansowanie nowych inwestycji. - Nasz portfel zamówień wynosi obecnie 215 mln zł i cały czas się powiększa – mówi Bartosz Kazimierczuk. - Musimy zatem dostosować nasze możliwości do rozwoju rynku.

W najbliższym czasie zarząd spółki chce zwiększyć skalę projektów deweloperskich oraz nawiązać współpracę z nowym sieciami.

Nowy fundusz nieruchomościowy w planach

Tower Investments pracuje również nad stworzeniem funduszu dla wynajętych lokali i parków handlowych.

- Przyszłość biznesu tkwi w funduszach nieruchomościowych, my już prowadzimy pracę w kierunku stworzenia własnego REIT-u. Różnica jest tylko taka, że podczas gdy inne podmioty skupują nieruchomości, my będziemy je sami realizować – zapowiada prezes Tower Investments. - Sprzyja nam rynek. Do tej pory sieci inwestowały w zakup nieruchomości na własność, teraz coraz częściej decydują się na długoterminowy wynajem i takie nieruchomości chcemy zostawiać w naszym funduszu – tłumaczy.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA