PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gigantyczna transakcja funduszy. Pradera przejmie parki handlowe Ikea

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 mar 2017 12:55

Gigantyczna transakcja funduszy. Pradera przejmie parki handlowe Ikea Ikea, fot. Pixabay

Pradera poinformowała dzisiaj o pierwszym zamknięciu luksemburskiego funduszu europejskich parków handlowych (European Retail Parks SCSp). W ramach wartej 900 mln EUR transakcji zawartej IKEA Centres, Fundusz podpisał umowę nabycia 25 najwyższej klasy parków handlowych znajdujących się obok sklepów IKEA w ośmiu krajach europejskich.

REKLAMA

Pradera była w stanie dokonać zakupu dzięki inwestycji kapitałowej ze strony zarządzającej majątkiem spółki LJ Partnership,, która w maju 2016 r. objęła znaczący mniejszościowy pakiet akcji w spółce Pradera.

W portfelu parków handlowych zlokalizowanych obok sklepów IKEA znajduje się ok. 500 obiektów o łącznej powierzchni najmu brutto (GLA) wynoszącej ok.538 tys. mkw. Zamknięcie transakcji w przypadku 17 obiektów znajdujących się w Niemczech, Francji i Polsce przewidziano na 4 kwietnia 2017, a kolejnych ośmiu w Szwecji, Finlandii, Danii, Czechach i Szwajcarii na 31 sierpnia.

- IKEA, jako jedna z największych na świecie sieci sklepów z artykułami wyposażenia wnętrz, jest silnie zakorzeniona w tych lokalizacjach. Nabywane parki handlowe są rozwijane i zarządzane przez IKEA Centres, a wśród najemców znajdujemy marki takie jak Media Markt, OBI, Decathlon i Leroy Merlin. Korzystają one w dużym stopniu z siły przyciągania klientów, jaką sklepy IKEA mają w tych lokalizacjach - powiedział dyrektor naczelny (CEO) spółki Pradera - David Fletcher 

Nowy fundusz rozpoczyna działalność na początku roku, w którym Pradera zamierza dalej się rozwijać, po ubiegłorocznym, udanym wspólnym przedsięwzięciu z Macquarie w Azji. W Chinach spółka Pradera Retail Asia zarządza aktywami o łącznie wartości ponad 900 mln EUR. 

- Nabycie tego portfela aktywów oraz utworzenia europejskich parków handlowych (European Retail Parks SCSp) ukazuje znaczącą synergię spółek Pradera i LJ Partnership. Pradera była w stanie pozyskać ten portfel, dając klientom i współpracownikom z LJ Partnership możliwość udziału w inwestycji, do której w innych okolicznościach nie mieliby dostępu - dodał Colin Campbell - prezes spółki Pradera.

- Jesteśmy zachwyceni, że mogliśmy udzielić wsparcia w tej transakcji w ramach współpracy ze spółką Pradera. Realizowana przez LJ Partnership strategia zakładająca współpracę z najlepszymi w swojej klasie funduszami nieustannie dostarcza doskonałych okazji do inwestowania, zapewnia możliwość realizacji transakcji i zarządzania aktywami oraz zwrot z inwestycji - skomentował Andrew Williams - dyrektor naczelny (CEO) spółki LJ Partnership.

Przy transakcji spółkę Pradera reprezentowała firma JLL, a spółkę IKEA Centres - Cushman & Wakefield.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Łukasz 2017-03-11 16:49:11
    @Dominika. Już bardziej enigmatycznie nie dało się tego napisać? Cholera wie o co Ci chodzi.
  • DOMINIKA 2017-03-09 10:15:44
    w naszej firmie uruchomienie parków handlowych wywołało przeciwny skutek, wszyscy przestali robić zakupy w Ikea, a regularnie dwa razy w tygodniu ktoś z firmy jeżdził na zakupy dla firmy ???

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA