PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gino Rossi liczy na 260 mln złotych przychodów w 2014 roku

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 lut 2014 08:29

Spółka Gino Rossi opublikowała prognozy finansowe na 2014 rok. Zgodnie z oświadczeniem skonsolidowana wartość przychodów ze sprzedaży wynieść ma 260 mln złotych. Skonsolidowany EBITDA z kolei osiągnie wartość 20 mln złotych.

REKLAMA

Gino Rossi spodziewa się wzrostu sprzedaży marki o tej samej nazwie o 24 proc. Simpe wzrosnąć ma o 8 proc. Co więcej, sieć placówek firmy powiększy się łącznie do 79 sklepów Gino Rossi i 55 sklepów Simple.

- Prognoza wyników finansowych oparta jest na założeniu, że dobre nastroje wśród konsumentów oraz dalsza poprawa otoczenia makroekonomicznego będą istotnym wsparciem dla wzrostu polskiego rynku odzieżowo-obuwniczego w 2014 roku. W ocenie Zarządu Gino Rossi, poprawa sytuacji finansowej w Spółce, która wynika z działań restrukturyzacyjnych i pozyskania dodatkowego kapitału obrotowego, umożliwi zwiększenie skali działalności, szczególnie w segmencie obuwia Gino Rossi - napisano w oświadczeniu.

W styczniu br. łączna wartość przychodu ze sprzedaży Gino Rossi wyniosła 11,6 mln złotych, czyli o 10 proc. lepiej niż przed rokiem O 27 proc. wzrosła wartość przychodów z handlu detalicznego. Styczeń był jednak znacznie słabszym miesiącem dla drugiej z marek firmy, Simple. Zanotowałą ona spadek przychodu o 13 proc.

- Zarząd Spółki przewiduje, że dzięki zwiększeniu kapitału pracującego, możliwa będzie realizacja popytu na produkty firmy. Dodatkowym ważnym czynnikiem determinującym wzrosty sprzedaży jest zwiększająca się ilość sklepów w Gino Rossi i Simple. Istotnym czynnikiem realizacji prognozy wzrostu sprzedaży i rentowności w Simple będą skuteczne działania reorganizacyjne i wdrożenie w Simple systemów zarządzania i planowania sprzedaży i zatowarowania obowiązujących w Gino Rossi. Mając na uwadze wpływ na prognozowane wyniki właściwego dopasowania tegorocznych kolekcji obuwia i odzieży do oczekiwań klientów i aktualnych trendów mody, Zarząd Spółki Gino Rossi sporządził prognozę finansową na podstawie zgłoszonego i szacowanego popytu na kolekcję wiosna-lato 2014 oraz szacowanego popytu na kolekcję jesień-zima 2014 - dodano w komunikacie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA