PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gino Rossi nie wyklucza sprzedaży Simple Creative Products

  • Autor: PAP
  • 26 sty 2012 12:19

Gino Rossi nie wyklucza sprzedaży akcji Simple Creative Products, odzieżowej spółki zależnej. Ewentualna transakcja ma zapewnić środki na restrukturyzację zadłużenia spółki w przypadku przedłużania się procesu pozyskania gotówki z nowej emisji akcji - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

REKLAMA

Zawarte przez Gino Rossi w grudniu ubiegłego roku porozumienia z bankami - głównymi wierzycielami zakładają utrzymanie podstawowych linii kredytowych do 31 stycznia 2012 r. Po tym terminie spółka powinna rozpocząć spłatę części swych zobowiązań.

"Zakładaliśmy, że środki na tę spłatę będą pochodziły z prywatnej emisji akcji. Tylko ona gwarantowała bowiem szybkie pozyskanie gotówki. Emisja nie uzyskała jednak wystarczającego poparcia podczas grudniowego NWZA. Akcjonariusze sygnalizowali, że poprą emisję z prawem poboru. Będzie ona głosowana podczas NWZA, które odbędzie się 31 stycznia i mamy nadzieję, że tym razem uzyska akceptację akcjonariuszy" - powiedział cytowany w komunikacie Grzegorz Koterwa, prezes Gino Rossi.

"Przeprowadzenie emisji z zachowaniem prawa poboru jest jednak procesem długotrwałym. Zwróciliśmy się do banków z propozycją wydłużenia porozumienia standstill. Ze względu na niepewność co do rozwoju sytuacji na rynku kapitałowym musimy rozważać alternatywne źródło pozyskania środków na spłatę zobowiązań. Z tego też względu planujemy podjęcie działań zmierzających do sprzedaży akcji Simple. Trzeba jednak pamiętać, że obecnie Simple Creative Products poręcza zobowiązania kredytowe Gino Rossi, a ponadto akcje Simple są zastawione na rzecz jednego z banków. Przeprowadzenie sprzedaży Spółki Simple wymaga zatem dokonania uzgodnień z wszystkimi zainteresowanymi podmiotami, a w szczególności z bankami" - dodał Koterwa.

Poinformował, że w przypadku zatwierdzenia emisji akcji z prawem poboru proces zbierania ofert na zakup Simple prowadzony będzie równolegle z pracami nad emisją.

"Przygotowanie obu transakcji wymaga mniej więcej 4-5 miesięcy. W okolicach czerwca będziemy więc mieli możliwość podjęcia ostatecznej decyzji co do źródła gotówki na uregulowanie zobowiązań wobec banków" - powiedział prezes.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA