PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gino Rossi planuje dalszą ekspansję w 2015 r.

  • Autor: PAP
  • 24 lis 2014 08:44

Gino Rossi planuje dalszą ekspansję w 2015 r.

Grupa Gino Rossi chce w przyszłym roku utrzymać tegoroczną dynamikę wzrostu przychodów, wzrost EBITDA i zysku netto powinien być większy - poinformowali przedstawiciele spółki.

REKLAMA

"Ten rok poświęciliśmy na zwiększenie mocy produkcyjnych i dopasowanie ich do wielkości sprzedaży. W 2015 roku chcielibyśmy skoncentrować się na kanale sprzedażowym i poprawie marż" - powiedział PAP prezes Tomasz Malicki. "Chcielibyśmy utrzymać dynamikę wzrostu przychodów z 2014 roku, a EBITDA i zysk netto powinny wzrosnąć odpowiednio szybciej" - dodał.

"Pewne kierunki wzrostu wyników w 2015 roku wyznacza program motywacyjny. To nasz plan minimum, ale będziemy chcieli celować trochę wyżej" - powiedział Grzegorz Koryciak, wiceprezes spółki.

Przyjęty w grudniu 2013 roku program motywacyjny dla kluczowych pracowników zakłada w 2015 roku co najmniej 25,4 mln zł zysku EBITDA. Celem na 2015 rok ma być dalsze obniżenie kosztów finansowych poprzez wykup obligacji.

"Chcemy je wykupić, zastępując finansowaniem na korzystniejszych warunkach. Koszty finansowe wynikające z obligacji to 3,2 mln zł rocznie" - powiedział wiceprezes. Poinformował, że prawdopodobnie w lutym grupa chciałaby przedstawić prognozę na 2015 rok.

Spółka podtrzymuje tegoroczną prognozę zakładającą 21 mln zł EBITDA i 265 mln zł przychodów. Po trzech kwartałach spółka miała 193,5 mln zł przychodów (wzrost o 22 proc. rdr), 10,5 mln zł zysku na sprzedaży (wzrost o 170 proc. rdr), 14,2 mln zł EBITDA (wzrost o 82 proc. rdr) oraz 2,7 mln zł zysku netto wobec 0,4 mln zł rok wcześniej.

Roczna prognoza sprzedaży została zrealizowana na poziomie 73 proc., a EBITDA na poziomie 68 proc. "Wyniki są zgodne z założoną prognozą na ten rok i ją podtrzymujemy. Liczyliśmy na nieco wyższą sprzedaż, ale pogoda od września nie jest sprzyjająca. Październik wypadł zgodnie z oczekiwaniami, choć mieliśmy nadzieję na więcej. Na początku listopada mieliśmy akcje promocyjne dla stałych klientów. Oczekujemy, że cały miesiąc i koniec roku będzie dobry pod względem sprzedaży" - powiedział prezes Malicki.

W październiku w detalu sieci Gino Rossi i Simple odnotowały ponad 10 proc. wzrosty sprzedaży rdr. "W IV kwartale dynamika wzrostu sprzedaży będzie mniejsza niż po trzech kwartałach, bo przyrost powierzchni sklepów już nie jest tak duży jak był na początku roku" - powiedział Tomasz Malicki.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA