PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gino Rossi pracuje nad wyższą rentownością i większymi zyskami

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 maj 2014 11:42

Gino Rossi pracuje nad wyższą rentownością i większymi zyskami

Grupa Gino Rossi podsumowała I kwartał 2014 roku. Zarząd ocenia, że był to dobry okres dla firmy, przede wszystkim w obszarze sprzedaży i rentowności, a także dalszej poprawy bezpieczeństwa finansowego. Najważniejsze cele dla spółki to podwyższenie poziomu rentowności i zyskowności.

REKLAMA

W I kwartale skonsolidowane przychody Grupy Gino Rossi wzrosły o 17 proc. rok do roku - z 51 199 tys. zł do 60 086 tys. zł.

Skonsolidowany zysk ze sprzedaży zwiększył się do 1,7 mln zł wobec straty na poziomie -0,4 mln zł rok wcześniej.

Pierwszy kwartał tego roku firma zakończyła zyskiem netto na poziomie ponad 400 tys. zł, wobec straty netto -1,4 mln zł rok temu.

„Wysoki poziom sprzedaży nowych kolekcji wiosna-lato 2014 Gino Rossi i Simple CP potwierdza, że nasze kolekcje są dobrze przygotowane i wyróżniają się na tle rynku. Ponadto wykonana przez nas praca w obszarze zarządzania kolekcją i jakości obsługi w sklepach przynosi kolejne efekty" - podsumował zarząd w liście do akcjonariuszy.

Przedstawiciele Gino Rossi dostrzegają już efekty prowadzonej restrukturyzacji. W marcu sprzedaż detaliczna firmy wzrosła o 77 proc. rok do roku. Dynamiczne rosła też sprzedaż detaliczna w styczniu i lutym 2014.

Jeśli chodzi o samą markę Simple, w pierwszym kwartale sprzedaż detaliczna w salonach tej sieci była na stabilnym poziomie. W styczniu zanotowano spadek sprzedaży, który - jak podaje zarząd - był spowodowany niskim stanem zapasów kolekcji jesienno-zimowej. Zapas towarów w spółce Simple na koniec 2013 roku, w porównaniu do stanu zapasów na koniec 2012 roku, został zmniejszony o 32 proc.

„Po wynikach sprzedaży w kwietniu tego roku widzimy, że kolekcja wiosna-lato Simple CP sprzedaje się bardzo dobrze. Wzrost sprzedaży Simple CP o 18 proc. w kwietniu jest wyjątkowy w porównaniu do poziomów sprzedaży w poprzednich miesiącach. Pracujemy nad tym, aby kontynuować tę korzystną tendencję w kolejnych miesiącach" - podała spółka.

Zarząd podaje, że w sprawozdaniu za pierwszy kwartał tego roku koszty finansowe są na wyższym poziomie niż w pierwszym kwartale 2013 roku. „Wzrost ten jest przejściowy i wynika z prowadzonej restrukturyzacji zadłużenia Grupy Gino Rossi. Efekty tych działań pojawiły się już w 2013 roku. (...) jesteśmy obecnie w trakcie pozyskania tańszego finansowania zamieniającego krótkoterminowe kredyty aktualnie posiadane przez Grupę. Finansowanie będzie pochodziło z emisji obligacji lub kredytu pozyskanego na lepszych warunkach niż dotychczas".

Prognozy na kolejny kwartał są optymistyczne. "Widzimy, że w drugim kwartale mamy szansę utrzymać dobre tempo rozwoju sprzedaży naszych marek. Spodziewamy się także dalszej poprawy marży procentowej na sprzedaży brutto wypracowanej przez Grupę Gino Rossi w drugim kwartale tego roku".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA