PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gino Rossi stawia na poprawę marży w 2014 roku

  • Autor: PAP
  • 05 mar 2014 15:57

Grupa Gino Rossi, która w 2013 roku miała 14 mln zł EBITDA i ponad 218 mln zł przychodów, zakłada w tym roku dalszą poprawę marż i przychodów - poinformował w rozmowie z PAP Tomasz Malicki, prezes Gino Rossi.

REKLAMA

- W Gino Rossi podniesienie marży procentowej jest jeszcze możliwe, ale nie będzie tak dynamiczne jak w 2013 roku. Na pewno lepsze rozłożenie kosztów stałych produkcji może podnieść marże o kolejne o 1-2 pkt. proc., jednocześnie chcielibyśmy się bardziej skupić na wzroście skali działalności Gino Rossi. W przypadku Simple za cel stawiamy sobie uzyskanie wyższej procentowo marży w 2014 roku w porównaniu do roku ubiegłego oraz będziemy się zajmować bazą kosztową w tej spółce - powiedział PAP Malicki.

- Uważamy, że wzrost marży procentowej w grupie na porównywalnym poziomie jak w drugim, trzecim i czwartym kwartale 2013 roku może być w pierwszym kwartale 2014 roku. Potem dynamika wzrostu będzie bardziej stabilna - dodał.

Skonsolidowana marża brutto wypracowana po czterech kwartałach 2013 roku wzrosła do 45,3 proc. wobec 42,3 proc. marży brutto wypracowanej w 2012 roku. W czwartym kwartale marża brutto wyniosła 49,1 proc. wobec 45,3 proc. rok wcześniej.

Prognoza za ten rok zakłada, że grupa wypracuje 20 mln zł zysku EBITDA (wzrost o 42 proc. rdr) i 260 mln zł przychodów (wzrost o 19 proc. rdr). Spółka zakłada szybszy rozwój niż w roku ubiegłym.

Wzrost sieci sprzedaży na koniec tego roku ma wzrosnąć do 79 własnych i franczyzowych salonów Gino Rossi oraz do 55 salonów własnych i franczyzowych Simple.

Malicki poinformował, że planowanych jest kilka zamknięć sklepów, ale gros działań związanych z restrukturyzacją sieci odbyło się w ostatnich dwóch latach. Powtórzył, że spółka planuje w tym roku ruszyć z franczyzą poza granicami Polski i otworzyć kilka sklepów testowych. Jeden już działa na Słowacji.

Wzrost przychodów będzie wynikać również ze wzrostu sprzedaży porównywalnej.

- Zakładamy poprawę efektywności na obecnej powierzchni - powiedział Malicki.

W lutym tego roku przychody grupy Gino Rossi wyniosły 17,5 mln zł, co oznacza wzrost o 25 proc. rdr. Narastająco, od początku roku sprzedaż wzrosła o 11 proc. do 35 mln zł. W spółce Gino Rossi sprzedaż wzrosła o 23 proc. rdr, a w Simple spadła o 7 proc.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA