PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gino Rossi tnie prognozy finansowe. Strata netto w 2011 r. wyniesie 6,6 mln zł

  • Autor: PAP
  • 16 gru 2011 08:28

Gino Rossi tnie prognozy finansowe. Strata netto w 2011 r. wyniesie 6,6 mln zł

Producent i dystrybutor obuwia Gino Rossi obniżył prognozy na 2011 i 2012 rok i obecnie planuje, że jego strata netto w 2011 roku wyniesie 6,6 mln zł, a nie 2,7 mln zł jak planowano wcześniej. W 2012 roku planowany jest zysk na poziomie 3,3 mln zł, a nie 7,9 mln zł, jak zakładano w poprzedniej prognozie - poinformowała spółka w komunikacie.

REKLAMA

Zgodnie z nową prognozą w 2011 roku przychody wynieść mają 185 mln zł, a w 2012 roku wzrosnąć do 214 mln zł. Wcześniej przychody w bieżącym roku zaplanowano na 190,1 mln zł, a w kolejnym na 211 mln zł.

"Planowany wzrost przychodów w 2012 roku w porównaniu z poprzednią prognozą o 5 mln zł jest możliwy dzięki przekształceniu części sklepów franszyzowych na model funkcjonujący w oparciu o sprzedaż detaliczną Gino Rossi S.A. oraz Simple Creative Products S.A." - napisano w komunikacie.

Spółka podała, że przyczyną korekty są m.in. fakt, iż bieżący kurs EUR/PLN i CHF/PLN odbiega od założeń przyjętych we wcześniejszej prognozie opublikowanej we wrześniu.

Wpływ kursów walut przyjętych w założeniach do skorygowanej prognozy w stosunku do założeń z 1 września wynosi ok. 1,2 mln. zł.

Spółka zdecydowała się na korektę ponieważ odnotowała także niższą sprzedaż w drugiej połowie listopada i pierwszej połowie grudnia w porównaniu z 2010 rokiem oraz w porównaniu z planem.

"Wpływ niższej sprzedaży na wynik finansowy w porównaniu z założonym planem to ok. 1,1 mln zł. Przyczyną niższej sprzedaży od założeń w tym okresie w ocenie Zarządu są warunki pogodowe, tj. wyższa temperatura od przeciętnej w tym okresie" - napisano w komunikacie.

Nowa prognoza jest sporządzona m.in. przy założeniu, że w okresie do końca roku 2011 utrzymany będzie średni kurs EUR/PLN na poziomie 4,5 zł, w 2012 roku średni kurs EUR/PLN wyniesie 4,50 zł. Na 31 grudnia 2011 roku średni kurs CHF/PLN wyniesie 3,70 zł, i w 2012 roku średni kurs CHF/PLN wyniesie 3,70 zł.

Spółka chce otworzyć w 2012 roku 560 mkw. powierzchni sklepów pod marką Gino Rossi oraz 524 mkw. powierzchni sklepów pod marką Simple.

Gino Rossi planuje także pozyskać środki z emisji akcji i/lub emisji obligacji gwarantujących zwiększone finansowanie majątku obrotowego oraz spłatę częściowego zadłużenia w bankach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA