PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gino Rossi widzi potencjał w rozwoju e-commerce

  • Autor: PAP
  • 18 kwi 2016 11:52

Gino Rossi widzi potencjał w rozwoju e-commerce Tomasz Malicki, prezes Gino Rossi, mat. prasowe

Priorytetem Gino Rossi na ten rok jest dalszy wzrost marż i rozwój e-commerce, także za granicą - poinformował prezes Tomasz Malicki.

REKLAMA

Spółka nie widzi na razie potrzeby inwestycji w nowe moce, nie rozważa przejęć. W marcu sprzedaż grupy Gino Rossi spadła o 9,8 proc. rdr, a w okresie styczeń-marzec była niższa o 2,4 proc.

- Marzec nie był udany nie tylko dla nas, ale i dla całej branży. Po pierwsze były święta, co dla naszej branży oznacza słabsze sprzedażowo dni, po drugie obserwowaliśmy spadek ruchu w centrach handlowych. Kwiecień idzie dobrze, ale nie jest w pełni porównywalny rdr. - powiedział Malicki. - Ważne, że od czwartego kwartału zeszłego roku utrzymujemy trend wzrostu marż - dodał. 

Spółka szacuje, że w I kwartale marża na sprzedaży detalicznej wzrosła o 3,2 p.p., z czego w sieci Gino Rossi o 3,7 p.p., a w Simple o 2,8 p.p.

- Marża jest w tym roku priorytetem. Mamy na nią większy wpływ niż na przychody, poprzez działania wewnętrzne, optymalizację kosztów wytworzenia - powiedział prezes. - W sezonie wiosna-lato 2016 zanotowaliśmy dotąd wzrost marż o 5 p.p. w Gino Rossi i 2 p.p. w Simple. Chcielibyśmy takie wzrosty utrzymać przez cały sezon. W sezonie jesień-zima wyjściowa marża w Gino Rossi powinna wynieść ok. 70 proc. (wzrost o 5 p.p.), a w Simple ok. 79 proc. (wzrost o 2-3 p.p.). Dążymy do tego, by w skali całego roku marże w grupie były o kilka pkt. proc. wyższe rdr - dodał.

Zauważył, że atutem spółki jest mniejsze niż u innych spółek z branży uzależnienie od kursów dolara i euro. Poinformował, że pomimo koncentracji na rentowności grupa nie będzie w tym roku odpuszczać przychodów. Sprzedaż porównywalna w sklepach może być stabilna rdr, ale przychody będą rosły.

- Nie skupiamy się jednak tylko na rozwoju sieci detalicznej, mamy kilka różnych kanałów, które mogą dać dodatkowy przychód - powiedział Malicki.

Sprzedaż e-commerce w 2016 r ma wzrosnąć do 25-30 mln zł. Gino Rossi widzi potencjał zwłaszcza w rozwoju sprzedaży internetowej. -  Nie chcemy już intensywnie rozwijać sieci salonów stacjonarnych. Sklepy Gino Rossi i Simple są w większości dobrych centrów handlowych w Polsce, więc trudno mówić o dynamicznym wzroście powierzchni. Sprzedaż przenosi się do internetu, w krajach zachodnich e-commerce stanowi 20-25 proc. sprzedaży. W tym kanale chcemy się rozwijać - powiedział prezes.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA