PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gino Rossi wyda pieniądze z emisji m.in. na nowe sklepy

  • Autor: PAP
  • 26 cze 2012 13:58

Gino Rossi wyda pieniądze z emisji m.in. na nowe sklepy

Do końca 2012 roku Grupa Gino Rossi planuje otwarcie pięciu nowych salonów franczyzowych Gino Rossi - trzech w Polsce i dwóch za granicą. Spółka prowadzi też modernizacje czterech sklepów. Jeśli z planowanej emisji akcji uzyska ponad 18 mln zł, część środków przeznaczy na uruchomienie kolejnych placówek.

REKLAMA

W 2012 roku zostały otwarte dwa nowe salony własne Simple - w Krakowie i Warszawie. Ponadto planowane jest otwarcie czterech salonów franczyzowych - dwóch w Polsce i dwóch zagranicznych w Rosji.

Strategia grupy na rok 2012 obejmuje działania, które mają na celu wzrost przychodów oraz poprawę rentowności sprzedaży. Spółka planuje m.in. optymalizację asortymentu, nowe otwarcia i modernizację starych salonów, rozwój sprzedaży eksportowej w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, uruchomienie sklepów internetowych obu marek. Gino Rossi zamierza też zoptymalizować koszty.

Przedmiotem oferty publicznej jest 15.918.443 akcji serii H, które będą zaoferowane akcjonariuszom, którym służy prawo poboru.

Gino Rossi zakłada, że wartość wpływów brutto z emisji akcji serii H z prawem poboru wyniesie 15-20 mln zł, a środki będą przeznaczone na kapitał obrotowy i restrukturyzację zadłużenia - podała spółka w prospekcie emisyjnym. Zapisy na akcje będą przyjmowane od 3 do 13 lipca.

Spółka podała w prospekcie, że nadrzędnym celem emisji jest pozyskanie środków na kapitał obrotowy, restrukturyzacja zadłużenia grupy, na co spółka planuje przeznaczyć 9-13 mln zł.

Prognoza Gino Rossi zakłada wypracowanie w 2012 roku 4,8 mln zł zysku netto, 10,3 mln zł EBIT, 16 mln zł EBITDA przy przychodach na poziomie 207 mln zł. W 2011 roku spółka miała 8,4 mln zł straty netto, 1 mln zł straty EBIT, 4,9 mln zł zysku EBITDA i 186 mln zł przychodów.

Obecnie grupa prowadzi sprzedaż w 88 salonach firmowych Gino Rossi w kraju i za granicą. 66 salonów zlokalizowanych jest w głównych miastach Polski, z czego 55 to salony należące do grupy, a pozostałych 11 działa na zasadzie franczyzy. Zagraniczna sieć sprzedaży Gino Rossi to łącznie 7 salonów należących do Grupy (5 w Niemczech, 1 na Litwie i 1 w Czechach) oraz 15 salonów partnerskich (6 w Rosji, 4 na Litwie, 2 na Ukrainie, 2 w Gruzji i 1 na Węgrzech).

Sieć sprzedaży detalicznej produktów marki Simple obejmuje łącznie 51 salonów firmowych. Grupa prowadzi też sprzedaż hurtową do 132 sklepów multibrandowych w Polsce oraz 55 za granicą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA