PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gorące lato powodem słabszych wyników Monnari

  • Autor: propertynews.pl
  • 21 paź 2015 14:03

Gorące lato powodem słabszych wyników Monnari Mirosław Misztal, prezes zarządu spółki Monnari Trade

Według opinii zarządu spółki, wyniki za trzeci kwartał b.r. są niezadowalające w odniesieniu do rezultatów na poziomie operacyjnym. Spółka utrzymała dynamikę wzrostu przychodów osiągając 42,3 mln zł, co stanowi wzrost o 16,53 proc.

REKLAMA

W okresie do 30 września 2015 r. - Monnari Trade wygenerowała przychody ze sprzedaży towarów w wysokości 136,1mln zł, co stanowi wzrost o 22,06 proc. w porównaniu do 2014 r., kiedy przychody zamknęły się kwotą 111,5 mln zł. Zysk brutto ze sprzedaży w III kwartale wyniósł 21,6 mln zł, zaś narastająco 74,8 mln zł. Zysk z działalności operacyjnej zamknął się kwotą 0,4 mln zł, a narastająco 15,0 mln zł.

Jak tłumaczy spółka, na wyniki omawianego okresu wpłynęły przede wszystkim długo utrzymujące się wysokie temperatury w sierpniu i wrześniu br., co nie skłaniało klientek do zakupu wysokomarżowych produktów jesiennych.

Aby zwiększyć rotację zakupionego towaru spółka realizowała sprzedaż przy niższych marżach od założonych, co przełożyło się na spadek wyników, ale jednocześnie też pozwoliło na prawidłowe upłynnienie posiadanych zapasów.

Na wyniki wpłynął też obserwowany w III kwartale br. spadek krajowej sprzedaży detalicznej. Istotnym zdarzeniem jednorazowym w III kw. było rozpoznanie aktywa z tytułu podatku odroczonego związanego ze znakami towarowymi Monnari o wartości ponad 21 mln zł. Koszty związane z procesem przeniesienia znaków wynoszące ok. 1,5 mln zł obciążyły wynik okresu.

W opinii zarządu, III kwartał br. potwierdza ryzyko sezonowości prowadzonej przez Grupę Kapitałową działalności oraz wpływ tego ryzyka na osiągane wyniki w poszczególnych okresach roku obrotowego.

Jak stwierdzono w komunikacie, mimo trudnego III kwartału br., powyższe wyniki nie powinny mieć kluczowego znaczenia dla wyników za rok obrotowy 2015 – co wynika m.in. z udanego I półrocza br. oraz z dobrze rozpoczętego (wg stanu do 20 października) IV kwartału, który jest najlepszym okresem dla detalistów pod względem dynamiki sprzedaży i realizowanych zysków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA