PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gorące lokalizacje pod centra handlowe w Krakowie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 lut 2016 07:56

Niechęć władz miasta dla inwestycji handlowych w centrum Krakowa nie oznacza, że nowe galerie nie mogą powstawać. - Mamy kilka lokalizacji przeznaczonych pod zupełnie nowe projekty - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Grzegorz Stawowy, przewodniczący Komisji Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska Rady Miasta Krakowa.

REKLAMA

- Centrum miasta ma wąskie drogi i przez to małe możliwości dotarcia samochodem. Ulice wylotowe są znacznie lepiej przygotowane. Stąd decyzja, by centra były lokowane na obrzeżach, a nie w centrum miasta - mówi Stawowy.

W tym momencie miasto pracuje nad miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego, które od 2017 lub 2018 umożliwią zabudowę handlową. Chodzi o rejon osiedla Klinów, ul. Nowohuckiej czy przy Rondzie Ofiar Katynia.

- W Krakowie jest kilka inwestycji z pozwoleniem na budowę na duże centra handlowe, które nie są realizowane, co dziwne, ze względu na niskie nasycenie powierzchnią handlową - dodaje Stawowy.

Jak zaznacza przedstawiciel miasta, nowe projekty mogą powstać w ciągu 3-4 lat. Niewykluczone są także luksusowe domy towarowe w centrum miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA