PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Griffin angażuje się w budowę nowej galerii handlowej w Warszawie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 lis 2014 10:47

Griffin angażuje się w budowę nowej galerii handlowej w Warszawie

Griffin Group rozszerza działalność poprzez nową platformę – Griffin Property Finance II, finansującą projekty nieruchomościowe. GPF II zainaugurował działalność od udzielenia pożyczki na zakup i prace przygotowawcze do budowy galerii handlowej w jednej z najdynamiczniej rozwijających się dzielnic Warszawy. To nowy projekt, realizowany przez firmę Rosehill Investments.

REKLAMA

Pożyczka w wysokości 46 mln Euro została udzielona firmie Rosehill Investments z przeznaczeniem na zakup działki o powierzchni około 51 tys. mkw., na której stanie nowa galeria handlowa.

Griffin Property Finance II powstał w drugiej połowie 2014 r. Dysponuje środkami w wysokości 200 mln Euro przeznaczonymi na finansowanie projektów na rynku nieruchomości. GPFII specjalizuje się w udzielaniu finansowania typu „senior", zabezpieczonego hipoteką gwarantującą pierwszeństwo w zaspokajaniu roszczeń wierzyciela, ale nie wyklucza także innych form finansowania. Spółka kieruje swoją ofertę zarówno do deweloperów, jak i inwestorów szukających możliwości podwyższenia płynności finansowej na dowolnym etapie inwestycji.

- Dopuszczamy m.in. finansowanie zakupu ziemi, finansowanie wstępnych kosztów projektu prowadzących do uzyskania pozwolenia na budowę, jak również finansowanie samego procesu budowy. Możliwe jest wreszcie finansowanie istniejących projektów generujących przepływy finansowe - mówi Przemysław Krych CEO Griffin Group.

GPF II zainteresowany jest również finansowaniem projektów w formie sprzedaży i wynajmu zwrotnego typu sale & lease back. Preferuje projekty wymagające finansowania o wartości przekraczającej 10 mln Euro, ale nie wyklucza również udzielania pożyczek w mniejszej wysokości. Spółką od 1 stycznia 2015 roku kierować będzie Maciej Tuszyński, który dołączy tym samym do zespołu Griffin Group.

Maciej Tuszyński to menadżer posiadający duże doświadczenie zdobyte w renomowanych bankach, takich jak Bank of America czy Bank Austria Creditanstalt. Od 2003 roku, przez cztery lata, kierował Departamentem Finansowania Nieruchomości Komercyjnych w Banku BPH. Następnie, od stycznia 2007 roku zarządzał warszawskim przedstawicielstwem jednego z największych pożyczkodawców na rynku nieruchomości w Niemczech - Westdeutsche ImmobilienBank. Maciej Tuszyński jest absolwentem wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej, oraz wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Podyplomowo studiował również na Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie. W 2014 roku ukończył prestiżowy „Advanced Management Program" z dziedziny zarządzania w IESE Business School, University of Navarra.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA