PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Griffin angażuje się w budowę nowej galerii handlowej w Warszawie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 lis 2014 10:47

Griffin angażuje się w budowę nowej galerii handlowej w Warszawie

Griffin Group rozszerza działalność poprzez nową platformę – Griffin Property Finance II, finansującą projekty nieruchomościowe. GPF II zainaugurował działalność od udzielenia pożyczki na zakup i prace przygotowawcze do budowy galerii handlowej w jednej z najdynamiczniej rozwijających się dzielnic Warszawy. To nowy projekt, realizowany przez firmę Rosehill Investments.

REKLAMA

Pożyczka w wysokości 46 mln Euro została udzielona firmie Rosehill Investments z przeznaczeniem na zakup działki o powierzchni około 51 tys. mkw., na której stanie nowa galeria handlowa.

Griffin Property Finance II powstał w drugiej połowie 2014 r. Dysponuje środkami w wysokości 200 mln Euro przeznaczonymi na finansowanie projektów na rynku nieruchomości. GPFII specjalizuje się w udzielaniu finansowania typu „senior", zabezpieczonego hipoteką gwarantującą pierwszeństwo w zaspokajaniu roszczeń wierzyciela, ale nie wyklucza także innych form finansowania. Spółka kieruje swoją ofertę zarówno do deweloperów, jak i inwestorów szukających możliwości podwyższenia płynności finansowej na dowolnym etapie inwestycji.

- Dopuszczamy m.in. finansowanie zakupu ziemi, finansowanie wstępnych kosztów projektu prowadzących do uzyskania pozwolenia na budowę, jak również finansowanie samego procesu budowy. Możliwe jest wreszcie finansowanie istniejących projektów generujących przepływy finansowe - mówi Przemysław Krych CEO Griffin Group.

GPF II zainteresowany jest również finansowaniem projektów w formie sprzedaży i wynajmu zwrotnego typu sale & lease back. Preferuje projekty wymagające finansowania o wartości przekraczającej 10 mln Euro, ale nie wyklucza również udzielania pożyczek w mniejszej wysokości. Spółką od 1 stycznia 2015 roku kierować będzie Maciej Tuszyński, który dołączy tym samym do zespołu Griffin Group.

Maciej Tuszyński to menadżer posiadający duże doświadczenie zdobyte w renomowanych bankach, takich jak Bank of America czy Bank Austria Creditanstalt. Od 2003 roku, przez cztery lata, kierował Departamentem Finansowania Nieruchomości Komercyjnych w Banku BPH. Następnie, od stycznia 2007 roku zarządzał warszawskim przedstawicielstwem jednego z największych pożyczkodawców na rynku nieruchomości w Niemczech - Westdeutsche ImmobilienBank. Maciej Tuszyński jest absolwentem wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej, oraz wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Podyplomowo studiował również na Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie. W 2014 roku ukończył prestiżowy „Advanced Management Program" z dziedziny zarządzania w IESE Business School, University of Navarra.

 


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA