PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Griffin po zmianach. Maciej Dyjas o nowych wyzwaniach

  • Autor: propertynews.pl
  • 25 sty 2018 14:51

Griffin po zmianach. Maciej Dyjas o nowych wyzwaniach Maciej Dyjas, partner zarządzający w Griffin Real Estate

Kupiliśmy portfel M1, żeby go dalej rozwijać. Wiele z tych centrów handlowych ma grunty umożliwiające rozbudowę. Jest to ponad 100 tys. mkw. Pracujemy nad strategią. Liderami w tym koszyku są Marki, Kraków i Czeladź, ale jest też wiele innych, bardzo obiecujących obiektów – mówi Maciej Dyjas, partner zarządzający w Griffin Real Estate.

REKLAMA

Zmieniła się struktura firmy. Czy jest to spowodowane tym, że zabrakło Przemysława Krycha?

Maciej Dyjas, partner zarządzający w Griffin Real Estate: Jesteśmy przekonani o jego niewinności. Dla dobra firmy Przemek zrezygnował ze wszystkich funkcji i sprzedał swoje udziały. Jednocześnie przeprowadziliśmy reorganizację struktury, którą planowaliśmy od jakiegoś czasu. Poszerzyliśmy zespół i to pozwoliło nam wypełnić lukę w zadaniach, którymi m.in. zajmował się Przemek.

Ale gabinet wciąż na niego czeka?

Oczywiście. Po oczyszczeniu z zarzutów, jeśli będzie chciał.

Tymczasem szykują się zmiany w 28 nieruchomościach handlowych, których zakup ostatecznie sfinalizowaliście. Co pójdzie na pierwszy ogień?

Kupiliśmy tzw. „portfel M1”, żeby go dalej intensywnie rozwijać. Wiele z tych centrów handlowych ma grunty, które umożliwiają rozbudowę. Jest to ponad 100 tys. mkw. Pracujemy w tej chwili z EPP i Echo Investment nad strategią. Plan na najbliższe miesiące przewiduje ustalenie harmonogramu zmian. W niektórych obiektach przewidujemy rozbudowę części rozrywkowych, natomiast w innych miejscach jest potencjał do zwiększenia powierzchni handlowej. Chcemy w drugiej połowie tego roku mieć kompleksowy plan zmian. Na szczęście nie musimy się spieszyć i mamy czas aby to dobrze przygotować. Nieruchomości są bowiem wynajęte niemal w stu procentach, oraz mamy długoletnią gwarancję płatności z METRO - więc mamy komfort działań.

A co słychać w Resi4Rent? Uzbieraliście 100 mln euro na pierwszą fazę.

Zbadaliśmy rynek mieszkań na wynajem dogłębnie. Mamy w tej chwili ponad 3 tys. mieszkań, które albo się budują, albo są w ostatnim stadium uzyskiwania pozwolenia na budowę. Jednocześnie jesteśmy w procesie kupowania ziemi na kolejne trzy lub cztery tysiące lokali. Do 2020 r. chcieliśmy mieć do 5 tys. lokali już wynajętych. Proces wynajmu mieszkań zaczniemy w 2019 roku.

Czy wchodzą w rachubę tylko duże miasta?

Na razie Warszawa, Kraków i Wrocław. Przyglądamy się Gdańskowi, Poznaniowi i Łodzi. Na oku mamy dobrze zlokalizowane działki. Nie chcemy konkurować z projektem Mieszkanie Plus. Nasza propozycja jest adresowana do trochę innego klienta.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA