PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Griffin spokojny o sukces Supersamu

  • Autor: Tomasz Elżbieciak
  • 22 maj 2015 11:47

Griffin spokojny o sukces Supersamu Supersam w Katowicach

Griffin Real Estate, inwestor nowego Supersamu - galerii handlowej w ścisłym centrum Katowic, nie obawia się konkurencji ze strony znajdującej się w bliskiej odległości Galerii Katowickiej. Spółka wskazuje, że współistnienie obu obiektów wpłynie na rozwój śródmieścia.

REKLAMA

Nowy Supersam ma zostać oddany do użytku na przełomie września i października 2015 r. Obiekt będzie oferował 23 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej. W ostatnich dniach na budowie zawieszono symboliczną wiechę.

Zobacz więcej: Wiecha na budowie nowego Supersamu w centrum Katowic

Inwestycja powstaje przy ul. Piotra Skargi - obok węzła komunikacji miejskiej oraz w sąsiedztwie dworca PKS. Nowy Supersam będzie kontynuował handlową tradycję tego miejsca trwającą od lat 30 XX w., którą zapoczątkowała zbudowana tam hala targowa.

Zdaniem Przemysława Krycha, prezesa Griffin Real Estate, Supersam oraz położona nieopodal - na przeciwległym końcu ul. Stawowej - Galeria Katowicka wraz dworcem kolejowym i komunikacji miejskiej będą się uzupełniać.

Jednocześnie obie galerie mają przyczynić się do dalszego rozwoju ul. Stawowej, która obecnie jest już jednym z głównych miejskich deptaków.

- Myślę, że to dobrze dla Katowic oraz dla handlu w mieście, że ten obiekt powstaje. Dotychczas Galeria Katowicka, jako epicentrum, przyciągała handel do siebie - powiedział Przemysław Krych portalowi wnp.pl.

- Moim zdaniem, teraz, gdy powstaje drugi obiekt w centrum, który będzie dla niego przeciwwagą, całkiem inaczej będzie wyglądał handel na ul. Stawowej, bo stworzy to naturalną oś - wskazał.

Dodał, że takie wnioski płynęły także z analiz zamówionych przez Griffin Real Estate.

- Zarówno Galeria Katowicka i Supersam będą funkcjonować jako jeden organizm i pewnie dobrze byłoby, gdyby kiedyś znalazł się jeden właściciel, który kupiłby obydwa obiekty - stwierdził Krych.

Jak zaznaczył, obiekty powstające w centrach miast to nie tylko miejsca, gdzie odbywa się handel.

- To także miejsca o charakterze kulturo- i miasto-twórczym. To miejsca, do których ludzie przychodzą, aby spędzać wolny czas. W przyszłości nie wszyscy będą chcieli jeździć na zakupy na obrzeża miast. Dlatego też centra handlowe będą musiały się zmieniać i dostosować do potrzeb klienta - podkreślił Krych.

Dodał, że Griffin składał propozycje kupna byłego hotelu Silesia, który sąsiaduje z budowanym Supersamem. Oferta spółki nie została jednak przyjęta przez właściciela budynku. Krych wskazał, Griffin będzie starał się o poprawę estetyki otoczenia galerii.

- Mamy porozumienie z miastem ws. poprawy stanu przestrzeni publicznej wokół Supersamu i lobbujemy nad tym, aby dokonało się to jak najszybciej. Dotychczas współpraca z miastem była bardzo dobra i liczymy, że pozostanie taka do samego końca - podsumował Krych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA