PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Grunt pod Bramę Mazur już w rękach Master Management Group

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 wrz 2012 09:31

Grunt pod Bramę Mazur już w rękach Master Management Group

24 września 2012 roku Master Management Group, polska firma zarządzająca i inwestująca w nieruchomości handlowe, podpisała z Miastem Ełk ostateczną umowę sprzedaży nieruchomości gruntowej w Ełku o powierzchni blisko 1,85 ha, zlokalizowanej u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Kościuszki. Niezwłocznie po otrzymaniu pozwolenia na budowę, MMG zamierza rozpocząć budowę centrum handlowo-rozrywkowego Brama Mazur o łącznej powierzchni najmu 16 250 mkw. - poinformowała spółka.

REKLAMA

- Jestem bardzo zadowolony z faktu, że po długich rozmowach udało nam się sfinalizować kupno atrakcyjnej działki w samym centrum Ełku. Planujemy, aby teren ten stał się wielofunkcyjnym kompleksem urbanistycznym, wzmacniając funkcje komercyjne i tworząc najwyższej jakości przestrzeń publiczną w mieście. Od pewnego czasu prowadzone są już daleko idące negocjacje z potencjalnymi najemcami, którzy są bardzo zainteresowani wejściem na ten nowy rynek - powiedział Paul Kusmierz, prezes Master Management Group.

- Cieszę się, że Ełk zyskał solidnego inwestora. Rozmowy, które prowadziliśmy od wielu miesięcy, doprowadziły do zakupu przez Master Management Group niezwykle atrakcyjnej nieruchomości w ścisłym centrum Ełku. Galeria będzie miejscem chętnie odwiedzanym przez mieszkańców naszego miasta oraz wielu innych miejscowości, jak również wypoczywających na Mazurach turystów - nie tylko z uwagi na bogatą ofertę handlową sklepów, ale również atrakcyjnie urządzony plac miejski, liczne restauracje, nowoczesne kino z kilkoma salami i ogólnodostępny parking podziemny. Miejsce to niewątpliwie uzyska nowy blask i nowego ducha - powiedział Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

Dotychczas w mieście nie było centrum o tak dużym wachlarzu usług i produktów. Brama Mazur będzie rodzinnym centrum handlowo-rozrywkowym, z galerią handlową, supermarketem i kinem oraz licznymi kawiarniami i restauracjami. Przewidziana jest również budowa parkingu dla klientów, włączając w to budowę wewnętrznego układu drogowego.

Projekt obejmie rewitalizację przedwojennego magazynu wojskowego, który obecnie nie jest używany, a po przeprowadzeniu prac konserwatorsko-budowlanych stanie się integralną częścią obiektu. Zaadaptowany budynek wraz z miejskim parkiem o charakterze rekreacyjnym niewątpliwie podkreśli historyczno-kulturowe aspekty realizowanej inwestycji, tak by po jej zakończeniu stanowił ważny element rozpoznawczy tego wyjątkowego projektu.

Rozpoczęcie budowy jest warunkowane uzyskaniem stosownych pozwoleń i planowane jest jeszcze w 2012 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA