PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Grupa Auchan ujednolica politykę cenową

  • www.portalspozywczy.pl
  • 12 lut 2014 17:59

Grupa Auchan stopniowo wprowadza w zintegrowanych sklepach swoją strategię handlową, a zwłaszcza politykę cenową. Projekt handlowy Auchan odpowiada na potrzeby klientów w Rosji, Ukrainie Rumunii i w Polsce i wzmacnia jego pozycjonowanie jako dyskontera, którego celem jest poprawa siły nabywczej coraz większej liczby klientów.

REKLAMA

30. listopada 2012 roku, Grupa Auchan podpisała z niemieckim dystrybutorem Metro Group umowę wstępną, mającą na celu przejęcie aktywności Real w Europie Centralnej i Wschodniej, czyli nabycia 95 hipermarketów i 13 galerii handlowych w Polsce, Rumunii, na Ukrainie i w Rosji.

Po otrzymaniu warunkowej zgody polskiego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Grupa Auchan 6. lutego 2014 roku sfinalizowała z Metro Group ostatni etap operacji dotyczącej Polski. Wraz z 57. dodatkowymi hipermarketami, Auchan Polska będzie zarządzał 85. sklepami w naszym kraju (otwarcie 86. hipermarketu jest przewidziane na marzec 2014 w Lublinie) i po przejęciu 11.000 nowych pracowników z Real, będzie zatrudniał 22.000 pracowników.

W 2013 roku Grupa Auchan rozpoczęła integrację 2. hipermarketów Real na Ukrainie (w marcu), 16. hipermarketów w Rosji (w kwietniu) oraz 20. hipermarketów w Rumunii (we wrześniu). Dzięki silnemu zaangażowaniu ekip, zmiana szyldu została zakończona w Rosji i na Ukrainie, a w końcu kwietnia br. zostanie zakończona w Rumunii.

W tych trzech krajach, w roku 2013, ponad 9.000 nowych współpracowników dołączyło do Auchan. W Polsce, zmiana szyldu zostanie przeprowadzona stopniowo w nadchodzących miesiącach. Szybkość integracji tych hipermarketów zostanie przeprowadzona równolegle z procesem negocjacji czynszów z właścicielami galerii.

Grupa Auchan zarządza obecnie parkiem 834. zintegrowanych hipermarketów, z których 267. znajduje się w Europie Zachodniej, 224. w Europie Centralnej i Wschodniej, a 343. w Azji, jak również 362. centrami handlowymi, z których 86. znajduje się w Europie Wschodniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA