PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Grupa EM&F zamknie w najbliższych miesiącach 10 sklepów

  • Autor: PAP/Propertynews.pl
  • 16 maj 2013 09:35

Grupa EM&F zamknie w najbliższych miesiącach 10 sklepów

W ciągu I kwartału sieć handlowo-usługowa Grupy EM&F powiększyła się o 7 placówek. W tym okresie firma zamknęła też 16 sklepów.

REKLAMA

Na koniec I kwartału 2013 r. łączna powierzchnia handlowo-usługowa Grupy EM&F wynosiła 348 tys. mkw. i liczyła 638 placówek, z wyłączeniem sklepów prowadzących działalność zaniechaną.

W ciągu I kwartału sieć handlowo-usługowa Grupy EM&F powiększyła się o 7 placówek netto. Największy rozwój sieci nastąpił w Grupie Smyk - otwarto osiem sklepów w pięciu krajach: w Polsce, Niemczech, Rosji, Turcji oraz pierwszy sklep w Czechach. Grupa EM&F kontynuowała ekspansję w segmencie Szkół Językowych - otwarto pięć szkół języka angielskiego w Polsce, Rosji oraz Turcji.

W I kwartale 2013 r. zostało zamkniętych 16 sklepów marek, z którymi zostały rozwiązane umowy franczyzowe w ramach restrukturyzacji portfela marek w segmencie modowym. Spółka podała, że do zamknięcia w najbliższych miesiącach pozostało jeszcze 10 sklepów.

Łączne wydatki inwestycyjne w I kwartale 2013 r. wyniosły 40 mln zł, co oznacza spadek o 27 proc. rdr.
"Nakłady na nowe punkty sprzedaży zostały znacząco zredukowane ze względu na spodziewane pogorszenie się koniunktury gospodarczej. Zarząd zdecydował o przesunięciu części planowanych wydatków i otwarć na kolejne kwartały 2013 r." - napisano w komunikacie.

W styczniu 2013 r. został przebudowany salon w CH Blue City w Warszawie wg nowego konceptu stref tematycznych, które łączą asortyment kilku kategorii: nauka & natura, kultura kuchni, świat zmysłów, dom & wnętrza, podróże & odkrycia, dziecko & rodzina - pozwoliło to na zwiększanie dynamiki sprzedaży produktów z kategorii pozawydawniczych, komplementarnych do tradycyjnego asortymentu Empiku (książka, gry, muzyka, film) - podała spółka. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA