PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Grupa Gino Rossi odnotowała wzrost przychodów o ponad 9 proc.

  • Autor: propertynews.pl
  • 01 wrz 2015 10:22

Grupa Gino Rossi odnotowała wzrost przychodów o ponad 9 proc. Gino Rossi

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Gino Rossi wzrosły o ponad 9 proc. w pierwszym półroczu 2015 r. i wyniosły 136,5 mln zł. Po korekcie o wartość sprzedaży komponentów przychody wyniosły 125,3 mln zł. Oznacza to wzrost o 11 proc. – zgodny z założoną prognozą na 2015 rok.

REKLAMA

Wzrost sprzedaży w obu markach (Gino Rossi i Simple CP) jest na poziomie zbliżonym do wzrostu powierzchni handlowej. W pierwszym półroczu średnia powierzchnia handlowa sieci salonów obuwia Gino Rossi wzrosła o 10 proc., a w sieci odzieży damskiej Simple Creative Products o 13 proc.

- W pierwszym półroczu sprzedaż raportowana w poszczególnych miesiącach była realizowana w wymagającym otoczeniu rynkowym. Dlatego na szczególne wyróżnienie zasługuje dwucyfrowa dynamika sprzedaży detalicznej Simple CP - bardzo dobre wyniki zanotowało Simple w styczniu (+26 proc. wzrostu r/r), marcu (+40proc. wzrostu r/r) i maju (+17 proc.  wzrostu r/r). W tym roku, wcześniej niż w zeszłym, wprowadzono do sklepów kolekcję wiosna-lato Simple, co pozytywnie wpłynęło na generowane wzrosty sprzedaży w początkowej części sezonu np. marcu. W segmencie obuwia wzrost sprzedaży detalicznej w pierwszym półroczu był mniejszy niż w segmencie odzieży. Jednak należy pamiętać, że w pierwszym półroczu ubiegłego roku była wysoka baza, ponieważ sprzedaż miesięczna Gino Rossi była bardzo wysoka – od lutego do czerwca 2014 dynamika wzrostu sprzedaży przekraczała 30 proc. w ujęciu rok do roku - napisano w komunikacie.

Wynik brutto na sprzedaży wyniósł 60,2 mln zł, wobec 59,9 mln zł rok temu. Na poziomie wyniku operacyjnego (EBIT) Grupa Gino Rossi wypracowała 5,8 mln zł, a wynik EBITDA wyniósł 8,8 mln zł. Na poziomie wyniku netto Grupa Gino Rossi zanotowała w pierwszym półroczu 2015 r. zysk netto w wysokości blisko 2 mln zł, wobec 2,4 mln zł zysku netto w pierwszym półroczu ubiegłego roku.
W samym 2Q 2015 wynik netto wyniósł 2,9 mln zł, co stanowiło wzrost o ponad 30 proc. r/r, mimo wysokich jednorazowych kosztów finansowych związanych z wcześniejszym wykupem obligacji.

- Zgodnie z przyjętą strategią dla Grupy Kapitałowej, w przypadku marki Gino Rossi przykładamy szczególną uwagę do podnoszenia marży brutto na sprzedaży, aby w przeciągu 2 najbliższych lat podnieść ją o około 5-6 punktów procentowych. Natomiast w spółce Simple CP, gdzie marża jest już bliska docelowej, duży nacisk zostanie położony na wzrost skali działalności. W Polsce jest możliwość otwarcia jeszcze około 20 salonów Simple CP - komentuje Tomasz Malicki, prezes zarządu Gino Rossi SA.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA