PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Grupa Muszkieterów ma na oku kilka lokalizacji dla Intermarche Express

  • www.portalspozywczy.pl
  • 17 maj 2013 16:43

Grupa Muszkieterów planuje w najbliższym czasie znaleźć kilkanaście lokalizacji dla sklepów Intermarche Express. Na razie ma na oku kilka lokalizacji, ale nie ma wciąż ostatecznych decyzji w sprawie uruchomienia nowego konceptu sklepów. Uruchomienie pierwszego testowego sklepu Intermarche Express może nastąpić jeszcze w tym roku.

REKLAMA

- To jest na razie jeszcze koncepcja, która musi przejść przez komitet strategiczny, ale mamy kilka lokalizacji, które spełniają kryteria. To dość specyficzny koncept, bo my jesteśmy obecni w dużych aglomeracjach, a Intermarche Express to przede wszystkim nowoczesne miasta, ale niekoniecznie duże - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Janusz Jasiński, pełnomocnik zarządu Grupy Muszkieterów.
- Myślę, że cały czas aktualny jest ten rok (...) i to może być kilkanaście miast w najbliższym czasie - dodał.

Jasiński powiedział, że Grupa Muszkieterów chce również wejść ze zwykłymi sklepami Intermarche do Warszawy i innych dużych miast.
- W Warszawie na pewno musimy być także ze zwykłymi sklepami (...) Będzie bardzo mocne uderzenie na duże miasta, jeśli chodzi o naszą grupę. To nieunikniony kierunek - powiedział.

- Na pewno mamy problem z cenami gruntów, chociażby w Warszawie. To jest kwestia stworzenia modelu ekonomicznego, żeby cena gruntu nie przełożyła się zbyt mocno na czynsze - dodał.

W ubiegłym roku prezes Grupy Muszkieterów mówił portalowi spożywczemu, że grupa chce w 2013 roku rozpocząć w Polsce testy konceptu Intermarche Express przeznaczonego dla dużych miast. Format Express jest już rozwijany we Francji gdzie działa kilkadziesiąt takich sklepów.

Placówki Intermarche Express o powierzchni 700 mkw., zlokalizowane w centrach dużych metropolii, będą w całości samoobsługowe, a ich oferta obejmie produkty praktyczne (gotowe do spożycia czy do podgrzania) oraz produkty kupowane dla przyjemności (mini snack-bar). Ze względu na lokalizację sklepy otwarte będą dłużej niż zwykle, a klientom oferowane będą usługi takie jak szybkie kasy i dostawa do domu.

Grupa Muszkieterów działa obecnie w obrębie 14 województw. Najwięcej supermarketów jest zlokalizowanych w zachodniej i centralnej części Polski, ale stopniowo sieć rozwija się także we wschodniej Polsce. Strategia Grupy zakłada ekspansję sieci głównie w małych i średnich miejscowościach liczących od 20 tys. do 70 tys. mieszkańców. Od 2010 roku w związku z modyfikacją strategii rozwoju Grupa Muszkieterów wchodzi do miejscowości powyżej 100 tys. mieszkańców otwierając supermarkety w największych galeriach handlowych.

Grupa Muszkieterów w Polsce to 270 supermarketów, w tym 181 sklepów działających pod szyldem Intermarché i 89 placówek Bricomarché, a także 41 stacji paliw. Operator (wraz z centralą i 3 magazynami logistycznymi) zatrudnia prawie 11 tys. pracowników. Rozwojem obu sieci kieruje spółka ITM Polska.

Francuska Grupa Muszkieterów jest obecna w 6 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach, gdzie ma ponad 3,5 tys. sklepów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA