PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Grupa Muszkieterów przyśpieszy w województwie łódzkim

  • Autor: PAP
  • 31 maj 2012 10:24

165 mln zł zamierza wydać w latach 2013-2016 franczyzowa sieć supermarketów Grupa Muszkieterów na zakup gruntów i budowę nowych sklepów w województwie łódzkim. Pracę ma w nich znaleźć ponad 1300 osób.

REKLAMA

O planach Grupy poinformowała w przesłanym w środę PAP komunikacie zarządzająca siecią spółka ITM Polska. Jak zapewnia w nim prezes zarządu ITM Polska Marek Feruga, w ciągu najbliższych czterech lat liczba supermarketów Grupy Muszkieterów (Intermarche i Bricomarche) w Łódzkiem podwoi się. Przypomina, że obecnie w woj. łódzkim funkcjonuje 10 sklepów Intermarche i sześć Bricomarche.

- Jeszcze w 2012 r. powstanie dodatkowo pięć placówek handlowych. Supermarkety spożywcze Intermarche otworzą się m.in. w Wieruszowie i Łęczycy. Natomiast z nowych sklepów typu 'dom i ogród' Bricomarche korzystać będą mogli mieszkańcy Łęczycy i Łowicza" - czytamy w komunikacie.

W kolejnych latach, do 2016 roku Grupa w Łódzkiem zamierza zainwestować 165 mln zł w zakup gruntów i budowę 18 nowych supermarketów obydwu sieci handlowych. Planuje zatrudnić ponad 1.300 osób.

Z komunikatu przesłanego do PAP wynika, że wzrost liczby placówek handlowych w woj. łódzkim jest jednym z elementów pięcioletniej strategii rozwoju Grupy Muszkieterów. W sumie do 2016 r. sieć planuje otworzyć w całej Polsce prawie 300 nowych sklepów Intermarche i ok. 180 Bricomarche.

Grupa Muszkieterów zrzesza prawie 200 przedsiębiorców zarządzających supermarketami Intermarche i Bricomarche. Sieć handlowa Grupy liczy w sumie 252 supermarkety. Obecna jest w ośmiu krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach. W 2011 roku obroty całej Grupy Muszkieterów wyniosły 37 mld euro.

Franczyzobiorcy Grupy muszą zrezygnować z innej działalności gospodarczej. Wymagany od nich wkład własny to 500 tys. zł lub równowartość 20 proc. całej inwestycji - pieniądze te stanowią kapitał początkowy dla uruchomienia działalności. Przystępujący do Grupy franczyzobiorcy otrzymują m.in. doradztwo prawne i logistyczne, wiedzę potrzebną do uruchomienia sklepu.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA