PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Grupa Muszkieterów szuka akwizycji

  • www.portalspozywczy.pl
  • 29 gru 2014 17:22

Grupa Muszkieterów szuka akwizycji

Grupa Muszkieterów, która w listopadzie tego roku przejęła 14 lokalizacji po sieci sklepów Nomi, rozgląda się za kolejnymi akwizycjami. - Trwają obecnie rozmowy z pewnymi grupami regionalnymi. Więcej nie mogę powiedzieć. Mamy zasadę, że do momentu podpisania umów niczego na temat negocjacji nie komunikujemy - powiedział serwisowi portalspozywczy.pl Patrick Renault, prezes Grupy Muszkieterów.

REKLAMA

Po niedawnym przejęciu sklepów Nomi, należąca do Grupy Muszkieterów sieć Bricomarche przekroczyła granicę 100 placówek w naszym kraju. Logo Bricomarche pojawi się na 14 lokalizacjach po sklepach sieci Nomi w różnych częściach Polski, w tym w Bełchatowie, Przemyślu, Siemianowicach, Świętochłowicach oraz w Tczewie. Grupa Muszkieterów przy listopadowej transakcji informowała, że prowadzi dalsze negocjacje mające na celu przejęcie kolejnych punktów Nomi.

Nie oznacza to, że grupa nie jest zainteresowana również innymi przejęciami. - Grupa Muszkieterów prowadzi rozmowy dotyczące przejęć. Rozmowy są bardzo zaawansowane w przypadku sieci spożywczej. Szukamy także innych możliwości, również w obszarze operatorów sieci sklepów typu "zrób to sam" - zdradza serwisowi portalspozywczy.pl Krzysztof Waligórski, prezes Intermarche.

Szef Grupy wzmożone zainteresowanie akwizycjami tłumaczy aktualną sytuacją w handlu. Jak mówi, rynek staje się coraz bardziej brutalny, a deflacja sprawia, że najsłabsze firmy odpadną. Oznacza to, że pojawią się nowe możliwości.

- Obecnie pracujemy nad dwiema regionalnymi grupami. Nie mogę przekazać ich nazw. Zwiększenia udziałów rynkowych nie możemy wiązać jedynie z rozwojem organicznym. Musimy postępować tak, jak uczyniliśmy w przypadku Nomi i bacznie obserwować rynek. Być może pojawią się takie sytuacje, w których będziemy mogli bardzo szybko poprawić naszą sytuację na rynku. Polska dla Grupy Muszkieterów jest platformą rozwoju międzynarodowego. Chcemy zrobić wszystko, żeby nam się to udało. Mamy środki na rozwój przekazane przez nasze władze - zapewnia Patrick Renault, prezes Grupy Muszkieterów.

Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie prawie 220 supermarketów Intermarche i 105 Bricomarche. W centrali grupy w Poznaniu, w trzech magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest aktualnie prawie 14 tys. osób. W 2013 r. obroty Grupy Muszkieterów w Polsce wyniosły 4,89 mld złotych. W tym samym czasie grupa w całej Europie wygenerowała obroty na poziomie niemal 40 mld euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA