PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Grupa Redan ma już 500 sklepów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 lis 2012 13:05

Grupa Redan ma już 500 sklepów

Grupa Redan, właściciel marek odzieżowych Top Secret, Troll i Drywash oraz dyskontów TextilMarket, optymalizuje sieć handlową. Od początku roku sieć Grupy powiększyła się netto o 37 placówek i liczy już 500 sklepów.

REKLAMA

- Stawiamy na rentowne kanały sprzedaży w Polsce. Poza e-commerce obejmuje to rozwój sklepów dyskontowych TextilMarket oraz placówek franczyzowych zlokalizowanych zarówno w Polsce, jak i na rynku rosyjskim i ukraińskim. W związku z pogarszającą się sytuacją rynkową te segmenty zapewniają nam stabilny wzrost sprzedaży i osiąganie marż na satysfakcjonującym poziomie - tłumaczy Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan SA.

Sieć handlowa Grupy Redan osiągnęła poziom 500 sklepów (na koniec 2011 r. liczyła 463 lokale). W tym roku szczególnie dynamicznie rozwijana jest sieć franczyzowa w Rosji i na Ukrainie, która liczy już 50 salonów. Do końca roku przybędzie ich jeszcze 10. - Widzimy duży potencjał wzrostu sprzedaży na rynkach wschodnich. Jednocześnie otwieranie w tym regionie sklepów finansowane jest przez naszych partnerów handlowych, dzięki czemu nie musimy angażować własnych środków - dodaje Bogusz Kruszyński.

Systematycznie rozwijana jest również krajowa sieć dyskontowa TextilMarket, która liczy już 278 placówek (na koniec minionego roku było ich 251). - W okresie spowolnienia gospodarczego rośnie zainteresowanie klientów zakupem odzieży w sklepach dyskontowych, gdzie jednym z podstawowych kryteriów wyboru jest niska cena. To zapewnia nam stały wzrost sprzedaży, przy niewielkich wydatkach związanych z otwieraniem sklepów TextilMarket - mówi wiceprezes Redan SA. W przyszłym roku Redan planuje utworzenie pierwszych sklepów TextilMarket za wschodnią granicą.

Cały czas Redan analizuje efektywność placówek. Najmniej rentowne i najmniej perspektywiczne są zamykane. W największym stopniu zamknięcia dotyczą własnych sklepów modowych działających w Polsce pod marką Top Secret.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA