PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Grupa Redan w 2014 r. potroiła zysk netto

  • Autor: propertynews.pl
  • 19 mar 2015 11:39

Grupa Kapitałowa Redan opublikowała raport finansowy za 2014 r., zgodnie z którym skonsolidowane obroty wzrosły r./r. o 7,5 proc. do 504 mln zł. Grupa wypracowała w tym okresie ponad trzykrotny wzrost zysku netto w ujęciu r./r. do 9,7 mln zł. Znacząca poprawa była głównie efektem bardzo dobrej sprzedaży segmentu dyskontowego TXM oraz krajowej sprzedaży części fashion. Celem na 2015 r. jest dalszy wzrost efektywności prowadzonego biznesu. Do końca tego roku zależna spółka TXM zostanie wprowadzona na GPW.

REKLAMA

Grupa Kapitałowa Redan w 2014 r. osiągnęła znaczącą poprawę efektywności wypracowując zysk na wszystkich poziomach rachunku wyników. - Poprawa wyników jest konsekwencją wdrażanej strategii w obu segmentach działalności Grupy. Warto podkreślić, że została osiągnięta mimo, że na ich poziom nie miała wpływu sprzedaż akcji TXM dla funduszu 21 Concordia. Dokonana transakcja została wykazana w bilansie i spowodowała podwyższenie kapitałów własnych Grupy o 31,2 mln zł - podkreślił Bogusz Kruszyński, wiceprezes Redan SA.

Grupa Redan, właściciel marek Top Secret, Troll i Drywash oraz sieci dyskontowej TXM w minionym roku uzyskała 504 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 7,5 proc. w porównaniu do 2013 r. W tym okresie koszty sprzedaży i ogólnego zarządu zwiększyły się tylko o 5,5 proc. licząc r./r. do 198,1 mln zł. W efekcie Grupa osiągnęła w 2014 r. zysk na działalności operacyjnej (EBIT) w wysokości 12,4 mln zł, czyli o 6,1 mln zł więcej niż w poprzednim roku. Wpływ na to miało zwiększenie wyniku w części dyskontowej o 8,6 mln zł oraz w części modowej w Polsce o 2,3 mln zł. Działalność części modowej na rynkach zagranicznych obniżyła natomiast wynik o 1,6 mln zł.

Na poziomie skonsolidowanego zysku netto Grupa Redan w 2014 r. wypracowała 9,7 mln zł, w porównaniu do 3,0 mln zł rok wcześniej. To ponad trzykrotny wzrost. Na poziomie wyniku całkowitego zanotowano 9,0 mln zł na plusie, względem 2,8 mln zł w 2013 r. - Na ostateczny poziom wypracowanych wyników wpływ miały także inne zdarzenia, nie związane wprost z podstawowym biznesem. Kluczowe znaczenie miały ujemne różnice kursowe związane z osłabieniem ukraińskiej hrywny i rosyjskiego rubla oraz umocnieniem amerykańskiego dolara. Spowodowało to obniżenie wyniku o 8,7 mln zł. Przeciwdziałając takiej sytuacji na przyszłość podjęliśmy decyzję o zabezpieczaniu działalności przed zmianami kursów walutowych we wszystkich uzasadnionych przypadkach. W minionym roku Grupa utworzyła jednocześnie aktywo na odroczony podatek dochodowy, co zwiększyło zysk o kwotę 12,7 mln zł - wyjaśnił Bogusz Kruszyński.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA