PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Grupa Redan z 53 mln zł miesięcznych przychodów

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 05 paź 2017 19:09

Grupa Redan z 53 mln zł miesięcznych przychodów fot. mat. inwestora

We wrześniu zanotowaliśmy wzrost obrotów w naszym głównym kanale dystrybucji, czyli w sklepach Top Secret w Polsce – cieszy się Bogusz Kruszyński, prezes zarządu Redan SA.

REKLAMA

W segmencie modowym łączna sprzedaż towarów we wrześniu br. wyniosła ok. 17 mln zł i była o 8% niższa względem ubiegłego roku. Spadek wynika przede wszystkich ze zmniejszenia o 9% powierzchni punktów handlowych działających w sieci sprzedaży marek Top Secret, Troll i DryWash, co jest konsekwencją celowej zmiany dystrybucji marki Troll, przede wszystkim do kanału internetowego - podaje firma.

- We wrześniu zanotowaliśmy wzrost obrotów w naszym głównym kanale dystrybucji, czyli w sklepach Top Secret w Polsce – powiedział Bogusz Kruszyński, Prezes Zarządu Redan SA. - Co szczególnie istotne, wprowadzane zmiany w kolekcji pozwalają nam cały czas udzielać mniejsze upusty, a tym samym stabilnie, jak to miało miejsce w poprzednich miesiącach, zwiększać marżę handlową w porównaniu do poprzedniego roku.

Obroty całego segmentu modowego narastająco od początku roku wyniosły ok. 163 mln zł i były o 4% niższe niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Z kolei szacunkowa sprzedaż zrealizowana w segmencie dyskontowym TXM we wrześniu 2017 r. wyniosła około 36 mln zł, co oznacza wzrost o 19% w porównaniu do tego samego miesiąca poprzedniego roku. Sieć TXM na koniec września składała się z 399 sklepów własnych o łącznej powierzchni  104,8 tys. m2, która była o 18% wyższa niż na koniec września 2016 r.

- We wrześniu br. obroty po raz pierwszy od kilku miesięcy nie tylko wyrównały, ale nawet nieznacznie przekroczyły dynamiką przyrost sieci sklepów TXM. To potwierdzenie, że powoli odzyskujemy sprawność operacyjną po perturbacjach związanych z zatowarowaniem sklepów na początku tego roku - dodał Bogusz Kruszyński.

W ujęciu narastającym sprzedaż odzieżowej sieci dyskontowej od początku roku wyniosła ok. 265 mln zł i była wyższa o ok. 2% w porównaniu do sprzedaży osiągniętej w tożsamym okresie roku poprzedniego.

Grupa Redan we wrześniu osiągnęła około 53 mln zł przychodów, czyli o 9% więcej niż w tym samym okresie rok temu. To dokładnie tyle ile wyniósł wzrost powierzchni całej sieci handlowej Grupy Redan. Na koniec września łączna powierzchnia handlowa wyniosła 142,4 tys. m2, czyli o 9% więcej względem września 2016 r. Narastająco po dziewięciu miesiącach tego roku obroty Grupy Redan wyniosły łącznie około 427 mln zł i były niższe o ok. 0,4% w ujęciu r./r. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA