PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Grupa Redan z niewielkim wzrostem obrotów w styczniu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 lut 2017 14:43

Grupa Redan z niewielkim wzrostem obrotów w styczniu Bogusz Kruszyński, prezes Redan

O 4 proc. do 40 mln zł wzrosły w styczniu br. obroty Grupy Redan w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Wysoką dodatnią dynamikę sprzedaży utrzymywały sklepy internetowe zarówno sieci modowej Top Secret jak i dyskontowej TXM.

REKLAMA

Grupa Redan w styczniu 2017 r. osiągnęła 40 mln zł przychodów, czyli o 4 proc. więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Powierzchnia całej sieci handlowej Grupy na koniec grudnia wyniosła 

142 tys. mkw., co oznacza wzrost o 18 proc. w odniesieniu do stycznia 2016 r.

Sieć dyskontowa TXM w pierwszym miesiącu tego roku uzyskała 25 mln zł obrotów, czyli o 11 proc. więcej niż w tym samym okresie zeszłego roku. Z tego przychody zrealizowane poprzez sklep internetowy wzrosły o 26 proc. r./r. do 1 mln zł. Sieć sprzedaży sektora dyskontowego na koniec stycznia 2017 r. liczyła 406 sklepów własnych o łącznej powierzchni 101,5 tys. mkw. i była o 29 proc. większa niż na koniec stycznia 2016 r.

W segmencie modowym sprzedaż towarów w styczniu br. sięgnęła 16 mln zł i była niższa o 5 proc. niż rok wcześniej. Z tego sklepy online wypracowały obroty na poziomie 3 mln zł, co oznacza 20 proc. poprawę. Punkty handlowe działające w sieci sprzedaży marek Top Secret, Troll i Drywash na koniec stycznia 2017 r. miały łączną powierzchnię 40,5 tys. mkw., co oznacza 3 proc. spadek względem stycznia 2016 r.

- Styczeń to okres wyprzedażowy, z którego jak widać najchętniej korzystają klienci preferujący zakupy online. Sprzedaż w tym kanale osiągnęła znaczącą poprawę zarówno w kanale modowym Top Secret jak i dyskontowym TXM, co potwierdza nasze założenia w zakresie rozwoju sprzedaży internetowej. Spadek sprzedaży w styczniu w części modowej jest wynikiem mniejszej oferty kolekcji wyprzedażowej w porównaniu do roku poprzedniego, w którym mieliśmy stany zapasu wyższe o ponad 20 proc. związane z nadmiernymi zakupami kolekcji jesienno-zimowej z 2015 r. - powiedział Bogusz Kruszyński, prezes zarządu Redan.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - Galeria WISŁA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA