PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Grupa Redan z niewielkim wzrostem obrotów w styczniu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 lut 2017 14:43

Grupa Redan z niewielkim wzrostem obrotów w styczniu Bogusz Kruszyński, prezes Redan

O 4 proc. do 40 mln zł wzrosły w styczniu br. obroty Grupy Redan w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Wysoką dodatnią dynamikę sprzedaży utrzymywały sklepy internetowe zarówno sieci modowej Top Secret jak i dyskontowej TXM.

REKLAMA

Grupa Redan w styczniu 2017 r. osiągnęła 40 mln zł przychodów, czyli o 4 proc. więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Powierzchnia całej sieci handlowej Grupy na koniec grudnia wyniosła 

142 tys. mkw., co oznacza wzrost o 18 proc. w odniesieniu do stycznia 2016 r.

Sieć dyskontowa TXM w pierwszym miesiącu tego roku uzyskała 25 mln zł obrotów, czyli o 11 proc. więcej niż w tym samym okresie zeszłego roku. Z tego przychody zrealizowane poprzez sklep internetowy wzrosły o 26 proc. r./r. do 1 mln zł. Sieć sprzedaży sektora dyskontowego na koniec stycznia 2017 r. liczyła 406 sklepów własnych o łącznej powierzchni 101,5 tys. mkw. i była o 29 proc. większa niż na koniec stycznia 2016 r.

W segmencie modowym sprzedaż towarów w styczniu br. sięgnęła 16 mln zł i była niższa o 5 proc. niż rok wcześniej. Z tego sklepy online wypracowały obroty na poziomie 3 mln zł, co oznacza 20 proc. poprawę. Punkty handlowe działające w sieci sprzedaży marek Top Secret, Troll i Drywash na koniec stycznia 2017 r. miały łączną powierzchnię 40,5 tys. mkw., co oznacza 3 proc. spadek względem stycznia 2016 r.

- Styczeń to okres wyprzedażowy, z którego jak widać najchętniej korzystają klienci preferujący zakupy online. Sprzedaż w tym kanale osiągnęła znaczącą poprawę zarówno w kanale modowym Top Secret jak i dyskontowym TXM, co potwierdza nasze założenia w zakresie rozwoju sprzedaży internetowej. Spadek sprzedaży w styczniu w części modowej jest wynikiem mniejszej oferty kolekcji wyprzedażowej w porównaniu do roku poprzedniego, w którym mieliśmy stany zapasu wyższe o ponad 20 proc. związane z nadmiernymi zakupami kolekcji jesienno-zimowej z 2015 r. - powiedział Bogusz Kruszyński, prezes zarządu Redan.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA