PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Grycan rusza z budową sieci w Czechach. Już myśli o nowych rynkach

  • www.portalspozywczy.pl
  • 20 lut 2013 19:46

Spółka Grycan panuje w ciągu dwóch miesięcy otworzyć trzy lodziarnie w Czechach, myśli już o następnych lokalizacjach, tak, by docelowo stworzyć tam sieć. Spółka rozważa wejście na kolejne rynki, pracuje także nad rozwojem eksportu do krajów nie tylko w Europie, ale i za Oceanem.

REKLAMA

- W marcu otwieramy pierwszą lodziarnię w czeskiej Pradze, w centrum handlowym. W ciągu dwóch miesięcy otworzymy kolejne dwie, jedną także w Pradze, a drugą w Ostrawie - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Zbigniew Grycan, właściciel firmy.

- Pracujemy nad kolejnymi, aby stworzyć sieć i aby nasze produkty były dostępne w Czechach w sieciach sprzedaży detalicznej - dodaje.

Spółka już rok temu zapowiadała, ze chce rozwijać eksport. Wiele wskazuje na to, że wkrótce ruszy sprzedaż do krajów Europy i nie tylko.

- Pracujemy nad eksportem, mamy już nawet gotowe opakowania. Planujemy eksport w Europie, ale mamy zapytania z różnych stron świata i prowadzimy rozmowy za morzem - mówi założyciel firmy i twórca marki Grycan.

Jak mówi Zbigniew Grycan, wejście na nowy rynek to duże przedsięwzięcie, ze względu na inne przepisy, inną specyfikę rynku, czy oferowanie produktów specjalnie dedykowanych na dany rynek.

- W pierwszym rzędzie otwieramy lodziarnie w kraju. Obecnie mamy ich 106, w marcu ruszą kolejne trzy. W tym roku chcemy otworzyć w Polsce kilkanaście nowych lodziarni - mówi Zbigniew Grycan.

Przyznaje on, że rynek lodziarni powoli nasyca się i zdarza się, że lokale firmy konkurują ze sobą.

- Na razie wciąż otwieramy nowe lokale, potem może nastąpić selekcja. Jednak na razie nie obawiamy się o to - mamy corocznie wzrosty produkcji i sprzedaży - mówi.

Spółka jest zadowolona z ubiegłorocznych wyników. Jak zapowiada jej właściciel, nie zamierza rezygnować z inwestycji.

- Co roku wydajemy kilka milionów złotych na inwestycje, w tym na koszty otwarć nowych lokali - mówi Zbigniew Grycan.

Dodaje, że produkcja firmy to obecnie „wiele milionów litrów" lodów rocznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA