PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GTC będzie kupować

  • Autor: Propertynews.pl
  • 17 mar 2016 10:27

GTC będzie kupować Thomas Kurzmann, prezes zarządu GTC

GTC chce skoncentrować się na realizacji już rozpoczętych projektów deweloperskich. Drugim elementem strategii mają być zakupy funkcjonujących nieruchomości.

REKLAMA

- Rok 2015 był dla spółki GTC rokiem pełnym wyzwań, ale i sukcesów. W historii naszej działalności był to rok przełomowy. Po przeprowadzeniu trudnego, lecz jednak zakończonego sukcesem programu restrukturyzacji wprowadziliśmy istotne zmiany strategiczne i dokonaliśmy repozycjonowania spółki. GTC odzyskało pozycję kluczowego gracza, który generuje zysk i dokonuje udanych akwizycji na rynkach w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej – powiedział Thomas Kurzmann, prezes zarządu GTC.

W tym momencie firma realizacje trzy projekty o łącznej wartości 200 mln euro: Galerię Północną w Warszawie, University Business Park Office w Łodzi Fortyone w Belgradzie.

- Dzięki środkom uzyskanym w pomyślnie zakończonym procesie podniesienia kapitału udało nam się ponownie wkroczyć na zdefiniowaną w naszej strategii ścieżkę zakupów, finalizując trzy transakcje o łącznej wartości 102 mln euro. Pozytywne zmiany w obszarze naszej działalności operacyjnej przełożyły się także na solidne wyniki finansowe za rok 2015. W 2016 roku naszym celem będzie poprawa efektywności naszego portfela aktywów generujących przychody oraz zakończenie projektów deweloperskich będących w fazie realizacji. Zgodnie z przyjętą strategią wzrostu, zamierzamy rozwijać nasze portfolio poprzez nabywanie generujących przychody nieruchomości oraz realizację nowych projektów deweloperskich na naszych kluczowych rynkach – dodał Thomas Kurzmann.

2015 był rokiem, w którym GTC realizowało zrewidowaną strategię wzrostu i misję spółki polegającą na inwestowaniu w aktywa z potencjałem wzrostu w celu osiągniecia zysku z aktywnego zarządzania rosnącym portfolio nieruchomości komercyjnym w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz Południowo-Wschodniej.

Po zakończonej restrukturyzacji długu, optymalizacji struktury zarządzania i podniesieniu kapitału GTC weszło w fazę realizacji strategii wzrostu poprzez realizację wybranych projektów deweloperskich i akwizycję generujących przychody nieruchomości na kluczowych rynkach.

- W 2016 r. GTC będzie dalej rozwijać portfolio kluczowych aktywów oraz realizować projekty deweloperskie. Zgodnie z przyjętą strategią wzrostu, zamierzamy powiększać nasze portfolio poprzez nabywanie generujących przychody wybranych nieruchomości kluczowych rynkach - tłumaczy Kurzmann.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA