PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GTC będzie kupować

  • Autor: Propertynews.pl
  • 17 mar 2016 10:27

GTC będzie kupować Thomas Kurzmann, prezes zarządu GTC

GTC chce skoncentrować się na realizacji już rozpoczętych projektów deweloperskich. Drugim elementem strategii mają być zakupy funkcjonujących nieruchomości.

REKLAMA

- Rok 2015 był dla spółki GTC rokiem pełnym wyzwań, ale i sukcesów. W historii naszej działalności był to rok przełomowy. Po przeprowadzeniu trudnego, lecz jednak zakończonego sukcesem programu restrukturyzacji wprowadziliśmy istotne zmiany strategiczne i dokonaliśmy repozycjonowania spółki. GTC odzyskało pozycję kluczowego gracza, który generuje zysk i dokonuje udanych akwizycji na rynkach w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej – powiedział Thomas Kurzmann, prezes zarządu GTC.

W tym momencie firma realizacje trzy projekty o łącznej wartości 200 mln euro: Galerię Północną w Warszawie, University Business Park Office w Łodzi Fortyone w Belgradzie.

- Dzięki środkom uzyskanym w pomyślnie zakończonym procesie podniesienia kapitału udało nam się ponownie wkroczyć na zdefiniowaną w naszej strategii ścieżkę zakupów, finalizując trzy transakcje o łącznej wartości 102 mln euro. Pozytywne zmiany w obszarze naszej działalności operacyjnej przełożyły się także na solidne wyniki finansowe za rok 2015. W 2016 roku naszym celem będzie poprawa efektywności naszego portfela aktywów generujących przychody oraz zakończenie projektów deweloperskich będących w fazie realizacji. Zgodnie z przyjętą strategią wzrostu, zamierzamy rozwijać nasze portfolio poprzez nabywanie generujących przychody nieruchomości oraz realizację nowych projektów deweloperskich na naszych kluczowych rynkach – dodał Thomas Kurzmann.

2015 był rokiem, w którym GTC realizowało zrewidowaną strategię wzrostu i misję spółki polegającą na inwestowaniu w aktywa z potencjałem wzrostu w celu osiągniecia zysku z aktywnego zarządzania rosnącym portfolio nieruchomości komercyjnym w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz Południowo-Wschodniej.

Po zakończonej restrukturyzacji długu, optymalizacji struktury zarządzania i podniesieniu kapitału GTC weszło w fazę realizacji strategii wzrostu poprzez realizację wybranych projektów deweloperskich i akwizycję generujących przychody nieruchomości na kluczowych rynkach.

- W 2016 r. GTC będzie dalej rozwijać portfolio kluczowych aktywów oraz realizować projekty deweloperskie. Zgodnie z przyjętą strategią wzrostu, zamierzamy powiększać nasze portfolio poprzez nabywanie generujących przychody wybranych nieruchomości kluczowych rynkach - tłumaczy Kurzmann.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA