PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GTC: Budowa galerii handlowych w Wilanowie i na Białołęce ruszy w II połowie roku

  • Autor: PAP
  • 11 mar 2013 13:14

GTC nie uda się uzyskać pozwoleń na budowę galerii handlowych w Wilanowie i na Białołęce w I kwartale. Spółka zakłada, że budowa tych projektów ruszy w II połowie roku - poinformował Erez Boniel, dyrektor finansowy dewelopera. GTC pracuje nad poprawą wyników małych centrów handlowych w Rumunii.

REKLAMA

"Współpraca z miastem, zarówno jeśli chodzi o budowę galerii w Wilanowie, jak i na Białołęce, jest bardzo dobra. W I kwartale nie spodziewamy się pozwoleń na budowę. Zakładamy, że rozpoczęcie realizacji tych projektów to raczej kwestia III lub IV kwartału" - powiedział dziennikarzom Boniel.

Dodał, że jest szansa na to, by projekt na Białołęce ruszył nieco szybciej niż w Wilanowie.

W Galerii Wilanów docelowo znajdzie się ok. 76 500 mkw. powierzchni handlowej do wynajęcia netto. W pierwszej fazie projektu powstanie 60 000 mkw. powierzchni do wynajęcia netto, a koszt jej realizacji szacowany jest na 160 mln euro. Jak poinformowano w komunikacie, projekt jest obecnie w fazie zaawansowanych przygotowań, a jego realizacja rozpocznie się niezwłocznie po uzyskaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń.

W centrum handlowo-rozrywkowym na Białołęce znajdzie się ok. 60 000 mkw. powierzchni do wynajęcia netto, przy czym spółka rozważa możliwość realizacji projektu w dwóch fazach (45 000 oraz 15 000 mkw.). Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 160 mln euro.

Boniel potwierdził, że w zależności od możliwości zdobycia finansowania i sytuacji rynkowej, spółka myśli o realizacji dwóch dodatkowych projektów - centrum handlowego w Belgradzie o powierzchni 32 000 mkw. (z możliwością rozbudowy o kolejne 13.000 mkw.), jak również budynku biurowego w Bukareszcie o powierzchni najmu 32 000 mkw.

"Jeśli chodzi o warszawskie projekty, to uzyskanie finansowania nie jest problemem. W Belgradzie rozmawiamy na ten temat z trzema bankami. Trochę trudniej wygląda sytuacja w Bukareszcie" - powiedział.

Pytany o trzy małe centra handlowe w Rumunii, których sprzedaż została anulowana na początku tego roku, dyrektor finansowy odpowiedział: "planujemy zamknięcie jednego z nich. W przypadku kolejnego jesteśmy w miarę zadowoleni z wyników, a trzecie się poprawia. Nadal chcemy je sprzedać, ale najpierw trzeba ustabilizować ich sytuację i sprawić by były bardziej atrakcyjne dla potencjalnych nabywców".

GTC informował na początku listopada 2012 r., że zawarł umowę wiążącą dotyczącą sprzedaży trzech małych centrów handlowych w Rumunii i planuje wycofanie się z tego sektora oraz koncentrację swojej działalności na dużych centrach handlowych. Z tego powodu GTC rozpoznał w wynikach za trzeci kwartał 19 mln euro straty na ich wycenie.

Deweloper informował także wówczas, że sprzedawane nieruchomości przynosiły straty i ich zbycie podniesie poziom przepływów finansowych z działalności operacyjnej oraz wpłynie pozytywnie na rachunek zysków i strat, w kwocie od 3 do 4 mln euro rocznie.

Pod koniec stycznia 2013 r. GTC poinformował jednak, że strony umowy zdecydowały się na jej rozwiązanie.

Każda z trzech wspomnianych nieruchomości dysponuje od 10 do 14 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia. Centra te położone są w małych i średnich miastach w Rumunii: Buzau, Piatra Neamt oraz Suceava.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA