PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GTC czeka na lepszą koniunkturę

  • Autor: propertynews.pl
  • 20 sie 2013 14:56

- Obserwujemy już pierwsze oznaki poprawy sytuacji makroekonomicznej, choć nie odzwierciedla się to jeszcze w wynikach naszych obiektów. Oczekujemy, że br. będzie tym, w którym rozpocznie się poprawa wskaźników finansowych - powiedział podczas spotkania z dziennikarzami Mariusz Kozłowski, członek zarządu GTC.

REKLAMA

Oceniając sytuację na rynku powierzchni biurowych, członek zarządu GTC, Mariusz Kozłowski, przyznał, że rynek warszawski wykazuje obecnie podaż na najwyższym poziomie od 2009 roku. - Deweloperzy konkurują wśród najemców, co obniża stawki czynszu poniżej 15 euro za mkw. w najbardziej prestiżowych lokalizacjach. Na obrzeżach Warszawy, np. na Służewcu, czynsze efektywne wynoszą teraz 6-7 euro za mkw.

Zdaniem Kozłowskiego stabilniejsza sytuacja jest poza Warszawą, a w niektórych miastach, takich jak np. Poznań, stawki czynszu można uzyskać na poziomie wyższym niż w stolicy.

- Z kolei warszawski rynek centrów handlowych charakteryzuje się brakiem wolnych powierzchni najmu w atrakcyjnych lokalizacjach, a wiele projektów jest dopiero w realizacji lub dopiero na etapie planowania - ocenił Kozłowski. Dalatego, oprócz budowy galerii handlowych w Wilanowie i na Białołęce, GTC nie zapowiada na razie nowych inwestycji.

Jak poinformował Erez Boniel, dyrektor finansowy GTC, spółka zamierza wykupić obligacje zapadajace w 2014 roku. Część z nich, ok. 25 -30 proc., chciałaby refinansować ze środków pozyskanych od banków i funduszy. Rozmowy w tej sprawie, zdaniem Ereza Boniela, powinny zakończyć się w I kwartale. 2014 roku. Refinansowanie części zadłużenia zależeć będzie od sytuacji na rynku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA